Hotele na pojezierzach Warmii i Mazur

Warmia i Mazury to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Polsce. Jak pokazuje najnowszy raport firmy doradczej Cushman & Wakefield na rozwój bazy hotelowej w tym regionie ma wpływ stale rosnący popyt na usługi hotelowe, głównie ze strony turystów krajowych. Działania promocyjne związane z udziałem regionu w światowym plebiscycie „Nowe 7 Cudów Natury”, w którym Mazury są jednym z liczących się kandydatów, dodatkowo przyczyniają się  się do wzrostu konkurencyjności i atrakcyjności regionu. Zgodnie z raportem „Rynek hotelowy na pojezierzach Warmii i Mazur” przygotowanym przez firmę Cushman & Wakefield w strukturze wszystkich obiektów zakwaterowania zbiorowego w omawianym regionie najliczniejszą grupę stanowią hotele. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego obecnie funkcjonują tu 154 całoroczne obiekty zakwaterowania zbiorowego dysponujące 15.520 miejscami noclegowymi, z czego 68% oferują hotele. W Polsce hotele definiuje się jako obiekty zakwaterowania zbiorowego posiadające co najmniej 10 pokoi, w tym przede wszystkim pokoi jedno-i dwuosobowych, świadczące szeroki zakres usług związanych z pobytem klientów. Hotele na pojezierzach Warmii i Mazur oferują około 9.040 miejsc noclegowych w 4.280 pokojach, co stanowi około 4% krajowej podaży. Liczba miejsc noclegowych nie jest tożsama z liczbą łóżek, gdyż te mogą mieścić jedno lub dwa miejsca noclegowe. W regionie pojezierzy Warmii i Mazur większość hoteli zarządzanych jest przez właścicieli prywatnych. Dwa obiekty zarządzane są przez międzynarodowych operatorów hotelowych: Hotel Mercure Mrongovia Resort & SPA w Mrągowie oraz Hotel Omega w Olsztynie (Accor Hotels & Resorts), a osiem przez operatorów krajowych: Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie (Hotele SPA Dr Irena Eris), Hotel Gołębiewski w Mikołajkach (Hotele Gołębiewski), Hotel Rydzewski w Ełku (Start Hotele), Hotel na Skarpie w Olsztynie (21 Hotele), Hotel Park (Park Hotele) oraz Hotele Anders w Starych Jabłonkach, Miłomłyn w Miłomłynie i Zamek w Rynie (Hotele Anders).
Kategoryzacja „Każdy obiekt hotelarski otrzymuje kategorię uzależnioną od jego standardu i zakresu świadczonych usług. W podziale na kategorie, na pojezierzach Warmii i Mazur dominują hotele trzy- i dwugwiazdkowe. W porównaniu do innych regionów turystycznych, dość duży udział w rynku hotelowym mają hotele czterogwiazdkowe (8). Hotele jednogwiazdkowe stanowią niecałe 2% miejsc noclegowych regionu. Najbardzi [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *