Westin w Komisji Europejskiej

Firmy Skanska, Griffin i Starwood złożyły do Komisji Europejskiej wniosek o zgodę na przejęcie kontroli w drodze zakupu udziałów i umowy o zarządzanie nad spółką Hotel Atrium, która jest właścicielem warszawskiego hotelu Westin.

To dalsza część przekształceń w strukturze własnościowej hotelu. W ubiegłym roku Skanska Central Europe Holding, po uzyskaniu zgody od polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przejął kontrolę nad SPS Investment, większościowym udziałowcem Hotel Atrium. Teraz do przedsięwzięcia dołączył fundusz Griffin inwestujący na rynku nieruchomości w Europie Środkowej oraz Starwood EMEA License & Services, dysponujący umową o zarządzenie hotelem (wszystkie spółki zaangażowane w transakcje zarejestrowane są w krajach Beneluxu, podobnie jak SPS Investment). Wybudowany w 2003 roku przez firmę Skanska za ok. 80 mln euro hotel Westin dysponuje 361 pokojami, 10 salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 450 mkw. oraz restauracją Fusion i barem JP’s.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *