Sauna niejedno ma imię

Autor: Rafał Bielawa
Autor jest marketing managerem w firmie Nova 2 Sauna została wynaleziona przez Finów, to prawda znana wszem i wobec. Pomysł bardzo szybko przyjął się na całym świecie i dziś trudno sobie wyobrazić inwestycję hotelową właśnie bez tego typu rozwiązań. Przekazywane z ust do ust stwierdzenia, że sauna oczyszcza zarówno ciało, jak i umysł dość szybko znalazło potwierdzenie w naukowych badaniach. Dziś już wiadomo, że sauna ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i urodę, a także przeciwdziała starzeniu się organizmu.

Jak to działa? Pozytywny wpływ tradycyjnej sauny wynika z połączenia procesów przegrzania ciała poprzez oddziaływanie suchego i gorącego powietrza w połączeniu z dużą wilgotnością oraz późniejszym procesem ochładzania ciała. Schemat działania jest następujący: wysoka temperatura w saunie oczyszcza organizm z toksyn, które następnie wydala on wraz z potem. Dodatkowo podniesiona temperatura przynosi ulgę przy różnego rodzaju dolegliwościach np. przy zapaleniu ścięgien czy nadwyrężeniau mięśni, a także przy bólach reumatycznych i bólach korzonków. Wizyta w saunie pomaga odzyskać formę po zwichnięciach stawów i złamaniach kości, będzie miała korzystny wpływ na drogi oddechowe, które podczas przebywania w saunie oczyszczają się, gdyż na skutek wysokiej temperatury człowiek zaczyna oddychać szybko i głęboko. Dlatego też sauna polecana jest osobom uskarżającym się na nieżyty oskrzeli i zapalenie zatok. Warto dodać, że wysoka temperatura panująca w saunie stymuluje produkcję niektórych grup hormonów i tak na przykład w saunie organizm wytwarza więcej endorfin, które mają działanie uspokajające i nasenne. Dlatego też człowiek wychodzi z sauny zrelaksowany i w dobrym nastroju. Zresztą sama atmosfera, która panuje w saunie, sprzyja wewnętrznemu wyciszeniu i odprężeniu. To tyle jeśli chodzi o zbawienne działanie sauny. Zajmijmy się teraz kwestiami technicznymi i rozwiązaniami, z którymi możemy zetknąć się na rynku.
[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *