5 gwiazdek H15 w Krakowie?

5-gwiazdkowy hotel z 71 pokojami i basenem w kamienicy przy ul. Św. Jana 15 w Krakowie planuje otworzyć grupa kapitałowa, do której należy H15 Boutique Hotel w Warszawie. Inwestor chce zaangażować w projekt polskich twórców.

Spółka adaptuje pod hotel mieszczański pałac, w którym działają obecnie kluby Stalowe Magnolie i Cień, tuż obok Rynku. Ponieważ budynek wpisany jest do rejestru zabytków i ma dużą wartość historyczną, celem inwestora jest umiejętne połączenie nowoczesnych rozwiązań z zachowaniem ducha kamienicy i poszanowaniem jej historii. – Inwestycja jest w toku i nie zapadły jeszcze wszystkie decyzje co do jej ostatecznego kształtu. Jest idea, z której dopiero wykluwają się poszczególne rozwiązania; zarys, który coraz bardziej uszczegóławia się podczas prowadzonych prac koncepcyjnych. Mamy nadzieję wprowadzić zupełnie nową jakość i ideę do hotelarstwa w Krakowie. Będzie to na pewno jeszcze bardziej interesujący, większy i nie mniej ekskluzywny obiekt niż warszawski hotel H15 – mówi Grzegorz Rygiel, prezes spółki Poznańska 15. – Realizacja opierać się będzie głównie o pomysły polskich wykonawców, których chcemy wspierać, dlatego cały czas poszukujemy rodzimych projektantów, twórców nowatorskich przedsięwzięć, niezwykłych form przemysłowych i kreatywnych artystów, którzy chcieliby dorzucić swoją cząstkę do tego projektu. 5-gwiazdkowy H15 Boutique Hotel w Warszawie przy ul. Poznańskiej 15, zlokalizowany w kamienicy, w której przed wojną mieściła się ambasada ZSRR, uchodzi za jeden z najbardziej luksusowych hoteli w mieście. Oferuje 46 pokoi i apartamentów, restaurację Signature, salę konferencyjną na 70 osób i siłownię.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *