Louvre Hotels Group przejmuje Nordic Hotels

Louvre Hotels Group kupiło 25 hoteli sieci Nordic Hotels z ponad 1,8 tys. pokoi w 11 niemieckich miastach, dzięki czemu ponad dwukrotnie zwiększyła swoją obecność w Niemczech. Kilka miesięcy po zmianie marek dziewięciu niemieckich hoteli z Motel One na Première Classe, Louvre Hotels Group, druga co do wielkości europejska grupa hotelowa, ogłosiła przejęcie hoteli Nordic.

Będą one działały pod markami Golden Tulip (10), Tulip Inn (10) i Première Classe (5). Sieć dysponowała będzie teraz 43 hotelami w Niemczech z ponad 3,7 tys. pokoi. – Niemcy to szybko rozwijający się rynek, RevPAR, wzrósł o 20 proc. w ciągu ostatnich pięciu lat. Chcemy stać się wiodącym operatorem w tym kraju. Strategiczne przejęcie hoteli należących do Nordic to nowy krok w międzynarodowym rozwoju, wspieranym przez naszego akcjonariusza Jin Jiang, który zapewnia środki, aby kontynuować naszą ambitną politykę rozwoju w Europie – powiedział Pierre-Frédéric Roulot, prezes Louvre Hotels Group. Louvre Hotels Group dysponuje ponad ponad 1,1 tys. hotelami z 95 tys. pokoi w 48 krajach. Należy do chińskiej sieci Jin Jiang International Holding, która kupiła ją rok temu za ok. 1,2 mld euro.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *