Współpraca z uznaną firmą architektoniczną zaowocowała powstaniem 10 zasad projektowania łazienek typu premium.

W celu opracowywania rozwiązań dla wysokiej klasy toalet, TORK, marka grupy SCA współpracuje z Tengbom Architects, cenioną firmą zajmującą się projektowaniem wnętrz. Celem architektów było zastosowanie koncepcji marki TORK w tworzeniu współczesnej toalety. Efektem ich pracy jest 10 przewodnich zasad służacych za inspiracje przy urządzaniu łazienek. Odzwierciedleniem tej filozofii jest spektakularna toaleta “Energizing Contrasts” – energetyzująca łazienka stworzona przez firmę Tengbom.

Czym jest nowoczesna łazienka typu premium? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, zebrano dotychczasowe doświadczanie marki Tork i połączono siły z dwojgiem czołowych europejskich architektów. Nadia Tolstoy i Stefan Rydin z firmy Tengbom Architects przyjęli zaproszenie do współpracy, której celem było stworzenie 10 reguł będących inspiracją dla osób zainteresowanych aranżacją nowoczesnych toalet. Zamysłem twórców było opracowanie zbioru uniwersalnych porad, których odbiorcami mogą być zarówno kierownicy i właściciele obiektów jak również architekci. Efektem działań projektantów jest również koncept “Energizing Contrasts” – energetyzująca łazienka, przedstawiający praktyczne zastosowanie wszystkich 10 zasad.

Zmienia się podejście do wyglądu łazienki. Zyskuje on nowe znaczenie. Toalety nie są już tylko postrzegane jako nieistotna przestrzeń. Stają się centralnym punktem w kreowaniu wizerunku danego obiektu. W związku z tym postanowiliśmy przeanalizować czym jest współcześnie łazienka typu premium i w jaki sposób może odgrywać większą rolę niż dotychczas”, powiedział Wojciech Nizio, Kierownik Produktu w Tork.

To nie ostentacyjne, luksusowe zdobienia, takie jak pozłacane elementy np. zawory, stanowią o perfekcyjności łazienki. Tak naprawdę istotą jest stworzenie miejsca, które doskonale koresponduje z otoczeniem i wykracza poza spełnianie jedynie swoich podstawowych funkcji twierdzi Stefan Rydin z Tengbom Architects.

Łazienka “Energizing Contrasts” – energetyzująca łazienka
Toaleta jest często postrzegana przez kierowników i właścicieli, jako miejsce, które nie stanowi o jakości całego obiektu. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych obszarów wpływających na ocenę gości. Nowy model łazienki jest idealnie wkomponowany w aranżację całego wnętrza i zaprojektowany tak, aby poza standardowym zastosowaniem, dostarczać gościom pozytywnej energii i przyjemnych doznań. W tym celu do aranżacji łazienki wykorzystano kontrastujące i wyszukane materiały.

W projektowaniu nowoczesnej, luksusowej łazienki ważne jest, aby pamiętać o podstawowych potrzebach człowieka. W ludzkim DNA zakorzenione są ślady pamięci o migoczącym ogniu czy odgłosie spadającego wodospadu. Wspomnienia te sprawiają, że jesteśmy zrelaksowani i czujemy się komfortowo”, twierdzi Nadia Tolstoy z Tengbom Architects.

Nowa łazienka przestaje być tylko niewiele znaczącą powierzchnią. Przemienia się w miejsce spotkań ludzi. Wnętrze jest przestronne i przeznaczone do użytku dla wszystkich, bez względu na płeć. Zamysłem projektantów jest uprzyjemnianie gościom czasu spędzanego w toalecie. W tym celu wykorzystane zostały pomysłowe rozwiązania, takie jak ławka będąca jednocześnie szafą grającą.

Doskonałe połączenie formy i funkcjonalności
Łazienka “Energizing Contrasts” – energetyzująca łazienka wyposażona jest w urządzenia z nowej linii Tork Image DesignTM Line wykonane ze stali nierdzewnej. Dozowniki są połączeniem formy i funkcjonalności. Zaprojektowane tak, aby harmonizować z wyrafinowanym otoczeniem. Jednocześnie dostarcza funkcjonalnych korzyści typowych dla profesjonalnych systemów dozujących. W łazience “Energizing Contrasts” widoczny jest wyraźny wpływ kontrastujących elementów wyróżniających Tork Image Design. Dzięki wykorzystaniu stali nierdzewnej dozowniki pięknie uzupełniają otoczenie.

Stal nierdzewna to trwały i wytrzymały materiał. Włożyliśmy dużo wysiłku, aby znaleźć idealny stopień wyszczotkowania materiału podkreślający subtelny i ciepły wystrój wnętrza łazienki. Osiągnięcie tego szczególnego efektu sprawia, że nasze urządzenia doskonale harmonizują z otoczeniem i eksponują piękno całego pomieszczenia”, mówi Peter O. Johnsson, główny projektant w Tork Image DesignTM.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *