Spec od VAT otworzył pałac pod Warszawą

W lutym pod Warszawą otwarty został 4-gwiazdkowy Pałac Alexandrinum z 30 pokojami, kolejnych 120 planowanych jest w 2017 roku. Hotel położony w 12-hektarowym parku oferuje m.in. strefę SPA z basenem i dwie sale konferencyjne, łącznie na 180 osób. Inwestorem jest prof. Witold Modzelewski, twórca pierwszej ustawy o podatku VAT w Polsce. Pałac zlokalizowany jest w miejscowości Krubki-Górki, 13 km na wschód od Warszawy, w powiecie wołomińskim. Powstał w miejscu drewnianego dworu zbudowanego w pierwszej połowie XIX wieku dla hrabiego Stanisława Grabowskiego, syna króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Później powstał tu dwór murowany, który spłonął podczas II wojny światowej. Na początku XXI wieku posiadłość kupił Witold Modzelewski i postawił tu pałac, będący kopią zburzonego podczas I wojny pałacu na Grodzieńszczyźnie, zbudowanego przez Stanisława Augusta dla swojego syna. Oferta nowo otwartego hotelu skierowana jest zarówno do klientów biznesowych na organizację wydarzeń firmowych, jak i do osób indywidualnych. W pałacowym parku znajduje się m.in. staw, stadnina koni, grill i plac zabaw dla dzieci. W strefie SPA & wellness do dyspozycji gości jest basen, jacuzzi, brodzik dla dzieci i sauna sucha, a w przyszłości oferta uzupełniona będzie o sześć gabinetów zabiegowych. Hotelowa restauracja oferuje połączenie kuchni regionalnej z elementami światowych trendów kulinarnych. Pokój dwuosobowy w Pałacu Alexandrium kosztuje w dni powszednie 350 zł, a w weekendy 295 zł. Dyrektorem hotelu został Jacek Ulinowski, ostatnio zarządzający 4-gwiazdkowym hotelem Malinowy Raj w Solcu-Zdroju. Wcześniej przygotowywał do otwarcia 5-gwiazdkowy hotel Heron w pobliżu Nowego Sącza. Karierę zaczynał w 1990 roku w dziale gastronomii warszawskiego Marriotta, potem pracował w pierwszym zespole hotelu Jan III Sobieski i w hotelu

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Spec od VAT otworzył pałac pod Warszawą

  1. Ulinowski to kawał chama i prostaka, który w Britsolu i Sobieskim kradł na umór….Kto mu kurwa temu prostakowi zawierzył..?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.