Dekpol gwarantuje zwrot z condohotelu przez 15 lat

Aparthotel Number One – tak nazywał się będzie obiekt ze 174 apartamentami sprzedawanymi w systemie condo, przygotowywany przez firmę Dekpol w ramach większej inwestycji Nowa Motława na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.

Jednocześnie deweloper wydłużył do 15 lat okres gwarantowanego 5-procentowego zwrotu z inwestycji rocznie. Aparthotel ma być oddany do użytku w styczniu 2017 roku. W ofercie Number One znajdą się jedno- i dwupokojowe, w pełni wyposażone apartamenty hotelowe o powierzchni od 22 do 42 mkw. Ich nabywcom Dekpol gwarantuje roczny zwrot minimum pięciu proc. zainwestowanego kapitału. Początkowo deklarował, że tyle dostawali będą w ciągu pięciu lat, a przez kolejnych 10 lat połowę przychodów osiągniętych z usług noclegowych całego hotelu i podzielonych proporcjonalnie na każdy lokal. – Zdecydowaliśmy się wydłużyć do 15 lat okres, w którym gwarantujemy zwrot z ceny netto na poziomie 5 proc. rocznie, ponieważ jesteśmy pewni, że zakup apartamentu condo w Number One będzie inwestycją dochodową, zapewniającą w rzeczywistości inwestorowi jeszcze wyższą rentowność – mówi Mariusz Tuchlin, prezes zarządu Dekpol SA. – Przy bezpiecznych założeniach średnioroczne obłożenie hotelu wyniesie co najmniej 65 proc. Przy uwzględnieniu konkurencyjnej jak na samo serce Gdańska ceny za nocleg, na poziomie 265 zł netto, nabywca apartamentu może liczyć nawet na 8,7 proc. rocznej stopy zwrotu z ceny netto inwestycji. Notowana na GPW spółka jest deweloperem i generalnym wykonawcą kompleksu Nowa Motława, składającego się z kilku budynków, m.in. z blisko 300 apartamentami mieszkalnymi, które również będzie można oddać w wynajem z gwarancją zwrotu. Dekpol planuje również w tym roku uruchomić w Gdańsku 4-gwiazdkowy hotel Almond ze 111 pokojami przy ul. Toruńskiej nad Motławą. W lipcu ub.r. wyemitował 3-letnie obligacje o wartości 20 mln zł w celu pozyskania finansowania bieżącej działalności.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *