CHR Holding kupuje dwa hotele od firmy Skanska

Dwa trzygwiazdkowe wrocławskie hotele należące do skandynawskiej firmy Skanska kupi lubelska firma CRH Holding. Przejęte zostaną dwa hotele – Patio oraz zamknięty od czerwca 2004 r. Hotel Duet (jego ponowne otwarcie ma nastąpić już 3 maja br.). Dla CRH Holding hotelarstwo to branża o dużym potencjale. Na rynku jest jeszcze dużo miejsca – mówi Sebastian Podkański, prezes CRH Holding. Zdecydowaliśmy się na Wrocław, ponieważ bardzo wysoko oceniamy rozwój miasta i działających tu firm. Władze dużo robią dla promocji miasta, jest także dobry układ komunikacyjny. To wszystko powinno przełożyć się na wzrost liczby osób odwiedzających Wrocław – dodaje, uzasadniając decyzję o zakupie hoteli.
Obiekty należące do firmy Skanska od dłuższego czasu czekały na kupca. Kwota, za jaką mają być sprzedane, nie została podana (mówi się o kilkunastu milionach złotych). Po przejęciu i likwidacji firmy budowlanej Exbud, która inwestowała w hotelarstwo, Szwedzi postanowili się z niej wycofać. Skanska sprzedała wcześniej m.in. Hotel Holiday Inn w Krakowie oraz Hotel Apartament we Wrocławiu. Decyzja o sprzedaży to efekt polityki grupy Skanska, która chce skupić się na branży budowlanej – tłumaczy Wacław Nowicki, prezes spółki Notex należącej do Skanska, która jest prawnym właścicielem jednego ze sprzedawanych hoteli.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *