Nowe technologie wdzierają się do SPA

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii stał się faktem we wszystkich branżach. Światowy przemysł wellness & SPA też podąża za tym trendem, ponieważ do głosu dochodzi nowe pokolenie, dla którego nowe technologie są czymś absolutnie naturalnym. Zmieniają one sposób funkcjonowania obiektów SPA na całym świecie i już teraz kształtują ich przyszłość. Czy zagwarantują jednak hotelom SPA rynkowy sukces?Dotychczasowy model biznesowy SPA opierał się generalnie na założeniu, że jest to przestrzeń gdzie buduje się bardzo bliskie relacje z klientem (high-touch) minimalizując udział technologii (low -tech). – Dziś nie mamy już wątpliwości, że nowe technologie (high-tech) będą istotne w rozwoju branży. Jednak nie spowoduje to, że SPA przestaną koncentrować się na high -touch. Nasze SPA będą połączeniem high-tech i high-touch – twierdzi Andrew Gibson, wiceprezes SPA & wellness sieci FRHI, do której należą marki Raffles, Fairmont i Swissotel. Gdzie zatem będzie można zauważyć wpływ rozwijających się technologii w obiektach SPA?

Technologia młodości

Niewątpliwe w pierwszej kolejności nowy trend widoczny jest w gabinetach zabiegowych SPA, które w wielu krajach zaczynają przypominać gabinety medycyny estetycznej. Związane jest to z bardzo dynamicznym rozwojem branży produkcji urządzeń kosmetycznych, które proponują niechirurgiczne technologie odmładzania zarówno twarzy, jak i ciała. Trend konsumencki i zarazem lobbing ze strony tego przemysłu jest tak duży, że nawet marki kosmetyczne SPA, które do tej pory kojarzyły się głównie z relaksacją i rozpieszczaniem, wprowadzają własne urządzenia gwarantujące natychmiastowe rezultaty. To z kolei powoduje, że tego rodzaju nieinwazyjne zabiegi jak niechirurgiczny lifiting mięśni twarzy pojawiają się nawet w menu obiektów, do tej pory kojarzących się tylko z filozofią wellness, jak Mandarin Oriental czy Sha Wellness Clinic. Nie chcąc przegrywać walki o klienta z typowymi medi -SPA lub klinikami medycyny estetycznej proponują one zabiegi gwarantujące natychmiastowe i widoczne rezultaty.

Kamera prawdę ci powie

Hotele SPA nie poprzestają jednak tylko na wprowadzaniu nowoczesnych urządzeń zabiegowych. W luksusowych SPA w Wielkiej Brytanii czy Emiratach Arabskich standardem s [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Arkadiusz Dawidowski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *