Polskie Tatry chcą ponownie otworzyć hotel na Polanie Zgorzelisko

Piotr Włosiński, nowy prezes spółki Polskie Tatry chce doprowadzić do ponownego otwarcia zamkniętego kilka miesięcy temu hotelu Tatry położonego na północnym skraju Polany Zgorzelisko, na szczycie Wierchporońca – informuje „Tygodnik Podhalański”. Trzygwiazdkowy, 50 pokojowy hotel został oddany do użytku w 1975 roku i jest jednym z najwyżej położonych hoteli w Polsce. Przed laty luksusowy hotel był miejscem wypoczynku partyjnych notabli. Przez lata niedoinwestowany obiekt stracił jednak swój dawny blask, a ponieważ spółka Polskie Tatry nie miała pieniędzy na jego remont kilka miesięcy temu podjęto decyzję o zawieszeniu jego działalności. Pojawiły się plany jego sprzedaży, ale nie zostały zrealizowane. Nowy prezes spółki zapowiedział jednak, że już w czerwcu hotel ponownie przyjmie gości. Spółka Polskie Tatry, do której należy kilka pensjonatów w Zakopanem, zakopiański aquapark i właśnie hotel na Polanie Zgorzelisko w 72% jest własnością Skarbu Państwa, a w 28% gminy Zakopane.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Polskie Tatry chcą ponownie otworzyć hotel na Polanie Zgorzelisko

  1. Obiekt, jak na tamte lata był wyposażony i urządzony nie tyle luksusowo, co porządnie, bez oszczędzania i w jednolitym stylu. I ten widok… Niech się uda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *