Nie będzie już Qubusa w Katowicach. Kto będzie?

15 grudnia marka Qubus Prestige zniknie z Katowic. Zastąpi ją międzynarodowy brand? Hotel ze 150 pokojami działający od 2004 roku na dziewięciu ostatnich piętrach biurowca Altus – najwyższego, 30-piętrowego budynku na Śląsku – był dzierżawiony przez sieć Qubus.

Trzy lata temu zmienił się właściciel Altusa. Obydwie strony nie porozumiały się co do wysokości czynszu w nowej umowie. Jak poinformowała na swojej stronie sieć, spółka Qubus Hotel Management „nie osiągnęła satysfakcjonującego porozumienia z właścicielem budynku ALTUS w Katowicach – firmą Izera Sp. z o.o. Konsekwencją tej sytuacji jest decyzja o zakończeniu działalności pod marką Qubus Hotel Prestige Katowice z dniem 15 grudnia 2016 roku (…). W tej chwili Qubus Hotel Management koncentruje się na działalności w swoich pozostałych dwunastu obiektach w Polsce prowadzonych pod marką Qubus Hotel i dalszym rozwoju sieci Alto Hotels. Spółka w najbliższym czasie poinformuje o kolejnych planach inwestycyjnych w Polsce”. Zakończenie działalności Qubusa nie oznacza, że zaprzestana zostanie działalność samego hotelu. Nieoficjalnie wiadomo, że nadal ma tam działać hotel, ale pod inną marką, a właściciel zapowiada, że szczegóły ujawni w najbliższych dniach. Właścicielem spółki Izera jest śląski biznesmen Maciej Jaglarz, który kupił Altusa w 2013 roku za 185 mln zł od należącej do Kredyt Banku spółki Reliz, która ogłosiła upadłość. Jak opisywał biznesmena „Dziennik Zachodni”: „nie jest członkiem Business Center Clubu ani żadnego ze stowarzyszeń przedsiębiorców, nigdy nie był na Europejskim Kongresie Gospodarczym. Nie afiszuje się, nie bywa, nie jest lokalnym celebrytą, nie pozwala się fotografować, mieszka w… bloku. Tymczasem ma jedne z najlepszych działek w Katowicach, kilka kamienic w centrum, do tego biurowiec w Warszawie oraz sieć szkół językowych Profi Lingua”. Jak przyznał w rozmowie z gazetą: „mamy nieco odmienny styl zarządzania nieruchomościami niż obecny właściciel”. Wkrótce okaże się, jaki ma pomysł na hotel w biurowcu będącym jednym z symboli nowoczesnych Katowic. Biurowiec ulokowany jest w sąsiedztwie Spodka i otwartego w ubiegłym roku Miedzynarodowego Centrum Konferencyjnego. Można się spodziewać, że tą najlepszą wśród katowickich hoteli lokalizacją zainteresowane będzie kilka międzynarodowe marek, tym bardziej, że Qubus Prestige uchodził za lidera rynku obok Angelo.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Nie będzie już Qubusa w Katowicach. Kto będzie?

  1. Qubus w 2004 roku wszedł 'na gotowe’ – hotel był przygotowany dla Holiday Inn, który przez ponad pół roku czekał na zakończenie inwestycji. Qubus przejął wówczas całe wyposażenie obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *