Wine & Food Noble Night: wśród finalistów dominują szefowie restauracje hotelowych

Ogłoszono dwunastu finalistów 9. edycji Wine & Food Night, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Polsce. Wśród nich znalazło się ośmiu szefów kuchni restauracji hotelowych.

Finał odbędzie się 17 września, gdy zespoły pod ich kierownictwem zmierzą się w gotowaniu na żywo dla 700 gości. W pierwszym etapie konkursu spośród kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń wybrano dwunastkę, która zmierzy się podczas finałowej gali. Kwalifikacji dokonała komisja konkursowa, na której wybory ważny wpływ miały oceny branżowych profesjonalistów, ale przede wszystkim opinie odwiedzających restaurację smakoszy. Wśród 12 finalistów znaleźli się m.in. szefowie kuchni krakowskich restauracji Andromeda Alfa w hotelu Galaxy i Qualita w Q Hotelu, restauracji Cucina w poznańskim kompleksie City Park Hotel & Residence, Delight Andels by Vienna House w Łodzi, Mennicza Fusion w hotelu The Granary we Wrocławiu, Diune Hotelu w Kołobrzegu, Poziom 511 Design Hotelu w Ogrodzieńcu k. Podzamcza i Dworu Sieraków. Czterech pozostałych szefów kuchni pracuje w restauracjach: Naturel w centrum handlowym przy Miasteczku Wilanów, La Cantina w Katowicach, Zakopiańska w Zakopanem i Salina w Bochni. 17 września szefowie kuchni wraz ze swoimi zespołami staną w szranki najtrudniejszego konkursu kulinarnego w Polsce: zespoły mają za zadanie przygotować na żywo 700 porcji przystawek i dań głównych, które poddane zostaną ocenie jury profesjonalnego i zaproszonych gości.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *