Nie będzie prywatyzacji Grupy Hoteli WAM

Minister Skarbu ogłosił decyzję o odstąpieniu od negocjacji i zamknięciu bez rozstrzygnięcia dotychczasowej procedury zbycia udziałów spółki Grupa Hoteli WAM. W połowie ubiegłego roku Ministerstwo Skarbu ogłosiło zaproszenie do negocjacji w sprawie zbycia 100 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem 12 obiektów hotelarskich.

Wartość spółki wyceniono na 132 mln zł. Na wystosowane zaproszenie do negocjacji odpowiedziało pięć podmiotów: Louvre Hotels Group, Grupa Kapitałowa Immobile (właściciel sieci Focus Hotels), fundusz Griffin Topco, Central Fund of Immovables i Swan International. Do dalszego etapu dopuszczono trzy podmioty: Griffin, SWAN i Louvre Hotels Group. Ostatecznie ten ostatni nie zdecydował się na złożenie oferty. Po wyborach prywatyzacja została jednak zawieszona. W lutym tego roku Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o zawieszeniu procesu prywatyzacji Grupy Hoteli WAM do czasu zweryfikowania przez Ministra Obrony Narodowej celowości i gospodarności decyzji dotyczącej zbycia udziałów w spółce, a teraz ostatecznie wycofano się z planów prywatyzacji.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *