Travelist.pl wchodzi na rynki europejskie

Stworzony w Polsce klub travelowy Travelist.pl rozpoczął działalność na trzech kolejnych rynkach europejskich: na Słowacji, Węgrzech i w Czechach. W planach jest dalsza ekspansja w Turcji, Rumunii i Bułgarii, a później w Izraelu. Ekspansja na nowe rynki jest wynikiem m.in. zeszłorocznego finansowania w kwocie 60 mln dolarów, które Travelist.pl wraz z grupą Secret Escapes otrzymało od Google Ventures.

W 2014 roku serwis Travelist.pl stał się częścią grupy Secret Escapes – światowego giganta na rynku e-turystycznym – i obecnie jest jej trzecim pod względem wielkości przychodów rynkiem po Wielkiej Brytanii i Niemczech. – Budujemy obecnie lokalne struktury sprzedażowe, otworzyliśmy cztery nowe biura: w Pradze, Bratysławie, Budapeszcie i Zagrzebiu, gdzie będą pracować i podpisywać kontrakty z nowymi hotelami lokalni managerowie. Promocje tych hoteli będą wyświetlane na wszystkich serwisach Travelist.pl oraz w serwisach Secret Escapes. Duża część operacji będzie robiona z Warszawy, gdzie zespół ma już ponad 60 osób – mówi Tomasz Nowiński, dyrektor zarządzający Travelist.pl. W tym roku klienci Travelist. pl wykupią pobyty warte już ponad 200 mln zł. – Czechy, Słowacja i Węgry to rynki podobne do Polski, jeżeli chodzi o grupę docelową. Poza tym same w sobie są atrakcyjnymi destynacjami turystycznymi dla naszych obecnych użytkowników z Polski, Niemiec, Austrii czy Skandynawii. Te trzy rynki mogą być łącznie większe pod względem przychodów od Polski – mówi Agata Arciszewska, dyrektor marketingu Travelist.pl. – Travelist.pl wyda w tym roku kilka milionów złotych na ekspansję, w szczególności na marketing na nowych rynkach. Już prowadzimy kampanie w Google i na Facebooku. Korzystamy również z lokalnych baz mailingowych oraz sieci afiliacyjnych do promowania naszego serwisu. Wszystkie działania marketingowe prowadzone są z Polski i są częścią strategii całego Travelist.pl. Klub travelowy Travelist.pl to innowacyjny kanał marketingowy do sprzedaży pobytów hotelowych online. Łączy funkcjonalność portalu rezerwacyjnego z możliwością promocji obiektu. Grupa Secret Escapes – jeden z największych na świecie klubów travelowych, posiada bazę 30 milionów użytkowników zainteresowanych ofertami pobytów wypoczynkowych. Polska baza liczy prawie 2,5 miliona

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *