Sabri Bekdas zbuduje 200-pokojowy hotel w Warszawie

Spółka Reformer Development, należąca do tureckiego biznesmena Sabriego Bekdasa, jeszcze w tym roku rozpocząć ma budowę 4-gwiazdkowego hotelu Żelazna 54 z 200 pokojami. Inwestycja zakończona ma być w 2018 roku.
Wizualizacja: atelier7architektura gnich
Prace rozpoczną się od rozbiórki poprzemysłowego budynku z lat 60. XX wieku, w którym obecnie mieszczą się biura i magazyny. Hotel składał się będzie z dwóch części: 8- i 4-piętrowej. W hotelu znajdzie się m.in. strefa SPA, duża powierzchnia konferencyjna i dwukondygnacyjny parking podziemny. Fasada budynku zostanie wykończona okładziną z profilowanych blach stalowych w kolorze czarnym i czarnym kamieniem. Projekt hotelu przygotowały pracownie: atelier7architektura gnich i GRW Planning Architekture Grzegorz Wojciechowski. Powstała w 2010 roku spółka Reformer Development próbowała wcześniej sprzedać działkę wraz z budynkiem, ale ostatecznie zdecydowała się na przeprowadzenie inwestycji hotelowej. Sabri Bekdas jest już obecny na polskim rynku hotelarskim. W tym roku inna jego spółka – Deporium Inc.,(na której czele stoi jego syn, a sam biznesmen jest wiceprezesem) kupiła od Orbisu za 20 mln zł hotel Mercure Mrągowo Resort & SPA. W latach 90. Sabri Bekdas zbudował w Warszawie m.in. biurowiec Reform Plaza (obecnie Millenium Plaza) przy pl. Zawiszy i rozpoczął inwestycję w galerię Reform Center, który później uruchomiona została jako Blue City. Spółka Deporium zaangażowana była w powstanie największego w Polsce centrum handlu hurtowego Maximus w Nadarzynie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.