W Zakopanem powstanie Four Points by Sheraton

W pierwszym kwartale 2020 roku w dawnym hotelu Bristol w Zakopanem otwarty ma zostać Four Points by Sheraton z 97 pokojami, basenem i blisko 300 mkw. powierzchni konferencyjnej. Sieć Starwood Hotels & Resorts podpisała umowę franczyzową ze spółką Bristol, należącą do polskiej grupy inwestorów, którzy zaangażowali się też w budowę pierwszego w Polsce hotelu pod marką Four Points by Sheraton w Warszawie.Budynek przy Bulwarach Słowackiego, w którym mieścił się będzie Four Ponts powstał w latach 20. XX wieku. Przed wojną działał w nim najbardziej reprezentacyjny hotel Zakopanego – Bristol, a po wojnie dom wczasowy w ramach Funduszu Wczasów Pracowniczych. W 2009 roku został przekazany gminie Zakopane, która w 2015 roku za 7 mln zł sprzedała go warszawskiej spółce. – Cieszymy się na wprowadzenie nowego życia do historycznego hotelu Bristol, prawdziwej perełki Zakopanego. Jesteśmy przekonani, że po niezbędnej rozbudowie i modernizacji budynku, zarówno hotel, jak i jego malownicze okolice wzdłuż górskiego potoku, staną się jednymi z atrakcyjniejszych części miasta – powiedział Sławomir Janiszewski, prezes spółki Bristol, kierujący też spółką Mokotów Business & Airport Hotel, która jest inwestorem 192-pokojowego Four Points by Sheraton w warszawskim zagłębiu biurowym na Służewcu (jego budowa rozpocząć ma się we wrześniu, a otwarcie planowane jest w 2019 roku, ta sama grupa kapitałowa realizuje też inwestycję w 380-pokojowy hotel Seaside Park w Kołobrzegu). Four Points by Sheraton to, obok Alofta, jedyna w portfolio Starwood marka ze średniego segmentu (pozostałych osiem działa w segmencie wyższym). Sieć postawiła ostatnio na rozwój hoteli tej kategorii. – Polska jest ważnym rynkiem dla sieci Starwood i widzimy tu znaczące możliwości rozwoju naszych marek obejmujących obiekty klasy średniej. Four Points by Sheraton oferuje atrakcyjne połączenie komfortu, stylu i przystępnej ceny, co czyni markę atrakcyjną dla właścicieli i deweloperów na całym świecie – stwierdził Murat Yilmaz, dyrektor ds. rozwoju na Europę Środkową i Turcję w Starwood Hotels & Resorts. Obecnie działa ponad 200 hoteli Four Points by Sheraton w blisko 40 krajach i, jak deklaruje sieć, marka ta rozwija się bardzo intensywnie, „co jest odpowiedzią na rosnący popyt na nieskomplikowane usługi hotelarskie”. W Polsce w ramach sieci Starwood działa obecnie sześć hoteli: Sheratony w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz Westin i Bristol a Luxury Collection w Warszawie. Sieć jest w trakcie przejmowania jej przez Marriott International.

W pierwszym kwartale 2020 roku w dawnym hotelu Bristol w Zakopanem otwarty ma zostać Four Points by Sheraton z 97 pokojami, basenem i blisko 300 mkw. powierzchni konferencyjnej. Sieć Starwood Hotels & Resorts podpisała umowę franczyzową ze spółką Bristol, należącą do polskiej grupy inwestorów, którzy zaangażowali się też w budowę pierwszego w Polsce hotelu pod marką Four Points by Sheraton w Warszawie. Budynek przy Bulwarach Słowackiego, w którym mieścił się będzie Four Ponts powstał w latach 20. XX wieku. Przed wojną działał w nim najbardziej reprezentacyjny hotel Zakopanego – Bristol, a po wojnie dom wczasowy w ramach Funduszu Wczasów Pracowniczych. W 2009 roku został przekazany gminie Zakopane, która w 2015 roku za 7 mln zł sprzedała go warszawskiej spółce. – Cieszymy się na wprowadzenie nowego życia do historycznego hotelu Bristol, prawdziwej perełki Zakopanego. Jesteśmy przekonani, że po niezbędnej rozbudowie i modernizacji budynku, zarówno hotel, jak i jego malownicze okolice wzdłuż górskiego potoku, staną się jednymi z atrakcyjniejszych części miasta – powiedział Sławomir Janiszewski, prezes spółki Bristol, kierujący też spółką Mokotów Business & Airport Hotel, która jest inwestorem 192-pokojowego Four Points by Sheraton w warszawskim zagłębiu biurowym na Służewcu (jego budowa rozpocząć ma się we wrześniu, a otwarcie planowane jest w 2019 roku, ta sama grupa kapitałowa realizuje też inwestycję w 380-pokojowy hotel Seaside Park w Kołobrzegu). Four Points by Sheraton to, obok Alofta, jedyna w portfolio Starwood marka ze średniego segmentu (pozostałych osiem działa w segmencie wyższym). Sieć postawiła ostatnio na rozwój hoteli tej kategorii. – Polska jest ważnym rynkiem dla sieci Starwood i widzimy tu znaczące możliwości rozwoju naszych marek obejmujących obiekty klasy średniej. Four Points by Sheraton oferuje atrakcyjne połączenie komfortu, stylu i przystępnej ceny, co czyni markę atrakcyjną dla właścicieli i deweloperów na całym świecie – stwierdził Murat Yilmaz, dyrektor ds. rozwoju na Europę Środkową i Turcję w Starwood Hotels & Resorts. Obecnie działa ponad 200 hoteli Four Points by Sheraton w blisko 40 krajach i, jak deklaruje sieć, marka ta rozwija się bardzo intensywnie, „co jest odpowiedzią na rosnący popyt na nieskomplikowane usługi hotelarskie”. W Polsce w ramach sieci Starwood działa obecnie sześć hoteli: Sheratony w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz Westin i Bristol a Luxury Collection w Warszawie. Sieć jest w trakcie przejmowania jej przez Marriott International.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *