Trzecia inwestycja Kristensen Group w Karpaczu

Deweloper Kristensen Group planuje w Karpaczu swoją trzecią inwestycję – Active Village z ok. 120 apartamentami pod wynajem sprzedawanymi w systemie condo. Będzie to najwyżej położone osiedle w mieście na poziomie ponad 800 m n.p.m. Kristensen ogłosił konkurs architektoniczny, który rozstrzygnięty będzie do końca listopada.

Na 3-hektarowej działce powstaną apartamenty od 48 do 62 mkw. Wcześniej Kristensen Group wybudował i sprzedał w Karpaczu Apartamenty pod Śnieżką I i II łącznie z 52 domami po dwa apartamenty o powierzchni 62-78 mkw. każdy. – Sukces sprzedażowy poprzednich apartamentów i wysokie zyski na poziomie 7-8 proc. zwrotu z inwestycji rocznie, jakie osiągają właściciele z wynajmu, pokazują, że Karpacz jest miastem z olbrzymim potencjałem – mówi Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group. – Kupiliśmy pięknie położoną działkę i zamierzamy na niej stworzyć najbardziej urokliwe i kameralne w naszym portfolio osiedle apartamentów ze strefą aktywnego wypoczynku i relaksu. Do konkursu na projekt architektoniczny Active Village deweloper zaprosił osiem pracowni. Architekci mają za zadanie połączyć nowatorskie rozwiązania z funkcjonalnością, wyeksponowaniem naturalnych atutów lokalizacji, miejscami do aktywności na świeżym powietrzu i jednocześnie zadbać o kameralny charakter osiedla. Pracownie swoje propozycje mogą przesyłać do końca października. Najlepszy projekt otrzyma nagrodę w wysokości 15 tys. zł i możliwość realizacji. – Zależy nam również na głosie mieszkańców Karpacza. Dlatego chcemy zrobić wystawę prac konkursowych i zaprosić wszystkich do dzielenia się swoimi opiniami. Chcemy również propagować dobre praktyki w architekturze, dlatego zorganizujemy publiczny pokaz prac połączony z miniwarsztatami architektonicznymi dla wszystkich chętnych – mówi Jacek Twardowski. Kristensen Group wspólnie z władzami miasta zorganizował wcześniej konkurs urbanistyczny na zagospodarowanie deptaka. W projekt zostali zaangażowani mieszkańcy, którzy uczestniczyli w warsztatach planistycznych i opowiadali, jakie rozwiązania są dla nich interesujące

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *