Nastąpi zjednoczenie polskiego hotelarstwa?

„Jestem głęboko przekonany, że jako Polska Izba Hotelarska znaleźliśmy się dzisiaj w takim momencie naszej historii, w którym więcej korzyści zarówno dla naszych członków, jak i dla całego środowiska, uzyskamy łącząc się z IGHP” – napisał Mariusz Malicki, prezes PIH, do członków swojej Izby. Mają oni wkrótce wypowiedzieć się, czy podzielają pogląd swojego prezesa.

Hotele w Polsce powinny działać wspólnie, pod jednym szyldem, w jednej organizacji. Tylko wtedy ich głos będzie głosem całego polskiego hotelarstwa, będzie reprezentował jego faktyczne potrzeby i będzie poważnie odbierany przez organizacje rządowe” – przekonuje prezes Malicki. „Branża nie może sobie pozwolić na istnienie organizacji, które mają słabą moc sprawczą, nie są wystarczająco wiarygodne dla urzędów administracji państwowej i samorządowej, a przez to i dla samych hotelarzy. Samorządy powinny walczyć w imieniu hoteli, a nie toczyć bój między sobą. Współistnienie na rynku dwóch Izb to swoisty kanibalizm, czego efektem jest rozproszenie głosu i mniejsza efektywność działań”.

IGHP – 30 tys. pokoi, PIH – 3 tys.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego skupia hotelarzy reprezentujących blisko 30 tys. pokoi hotelowych spośród wszystkich 120 tys. działających w Polsce. Należą do niej największe sieci, jak Orbis, Hotele Gołębiewski, Louvre Hotels [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Rafał Szubstarski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *