Remonty w łódzkich hotelach

Blisko 1,3 mln zł będzie kosztować remont fasady Hotelu Polonia w Łodzi. Staramy się o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, ponieważ hotel jest obiektem zabytkowym. Jednak nawet, jeśli nie otrzymamy tych pieniędzy, i tak ruszymy z pracami. Projekt elewacji jest gotowy i zatwierdzony przez konserwatora zabytków – powiedział Robert Wojciechowski, zarządca komisaryczny Przedsiębiorstwa Turystycznego „Łódź”. Obecnie trwa modernizacja wnętrz obiektu. Malowane są pokoje i klatki schodowe, wymieniono grzejniki, remontowany jest dach. W najbliższym czasie zostaną zamontowane nowe okna. Rozważane jest zlokalizowanie tarasu widokowego w wyremontowanej kopule budynku. Dyrekcja planuje rozpocząć starania o przyznanie hotelowi dwóch gwiazdek (odebrano mu je dwa lata temu). Przedsiębiorstwo Turystyczne „Łódź” modernizuje także inne swoje obiekty. W Hotelu Centrum wyremontowano salę konferencyjną dla 350 gości (kosztem 500 tys. zł). W planach jest zainstalowanie
w pokojach klimatyzacji. Projektowana jest już nowa elewacja tego hotelu – mówi Wojciechowski. Wkrótce rozpoczniemy generalny remont, będziemy odnawiać piętro po piętrze – dodaje. Po zakończeniu tych inwestycji dyrekcja będzie ubiegać się o standard czterech gwiazdek. W Hotelu Savoy rozpoczyna się wymiana mebli i okien. W Hotelu Światowid wymieniono właśnie 200 okien, wkrótce przyjadą tu nowe meble do kilkudziesięciu pokoi. Liczymy, że goście, którzy odwiedzą nas jesienią, odczują jakościową różnicę – mówi Wojciechowski. W październiku nowy przewoźnik lotniczy zainauguruje loty z Londynu do Łodzi, liczymy na nowych gości – podkreśla.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *