Ponad 26 mln przychodów Focus Hotels

Przychody netto ze sprzedaży spółek Focus Hotels i Food2Go o za trzy pierwsze kwartały tego roku wyniosły 26,2 mln zł i były wyższe o 4,1 mln zł (+18,3%) w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.
Łukasz Płoszyński, członek zarządu Focus Hotels
Obłożenie w hotelach Focus wyniosło w tym okresie 66,8% (62,6% w roku ubiegłym), ADR 157 zł (152,4 zł w roku ubiegłym), natomiast RevPAR 105 zł (95,7 zł w roku ubiegłym). Celem strategicznym spółki pozostaje sukcesywne pozyskiwanie od 2 do 4 obiektów w skali roku. Jak poinformowano w komunikacie „Zarząd prowadzi zaawansowane rozmowy dotyczące akwizycji kolejnych hoteli i planuje podpisanie 2 umów dzierżawy do końca br.” Kontynuowane są również działania zmierzające do wprowadzenia hoteli Focus na nowe rynki, w szczególności niemiecki, ukraiński oraz białoruski. Spółka planuje zwiększenie swoich przychodów w obszarze usług uzupełniających ofertę hoteli i w z nacznym stopniuwychodząc poza budynki hotelowe w ramach FOCUS Pizza oraz ToGo. Asortyment marki ToGo obecnie dostępny jest już w ponad 100 sklepach na terenie Polski oraz największych bazarach ekologicznych. Do końca roku zostanie uruchomiony drugi kanał B2B wspierany przez jednego z największych dystrybutorów żywności ekologicznej w Polsce. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkty marki dostępne będą w ponad 800 specjalistycznych sklepach w całej Polsce. Należąca do Grupy Kapitałowej Immobile sieć Focus Hotels to aktualnie 7 hoteli zlokalizowanych w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Chorzowie oraz Inowrocławiu o łącznej liczbie 651 pokoi.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.