Qubus Katowice kończy działalność. Będzie Courtyard by Marriott?   INWESTYCJE

Czwartek 15 grudnia był ostatnim dniem działalności 4-gwiazdkowego hotelu Qubus Prestige mieszczącego się na dziewięciu najwyższych kondygnacjach katowickiego biurowca Altus. Po przekazaniu obiektu właścicielowi budynku rozpocznie się w nim remont, po zakończeniu którego hotel wróci na rynek pod nową marką. Plany zakładają, że w lutym przyszłego roku 4-gwiazdkowy hotel zadebiutuje pod autorską marką Altus Prestige, ale jak wynika z nieoficjalnych informacji „Hotelarza” docelowo najprawdopodobniej działać będzie pod marką Courtyard by Marriott, należącą do międzynarodowej sieci Marriott Interational.

Wizualizacja, mat. inwestora

Hotel ze 150 pokojami działający od 2004 roku na dziewięciu ostatnich piętrach biurowca Altus – najwyższego, 30-piętrowego budynku na Śląsku – był dzierżawiony przez sieć Qubus. Trzy lata temu zmienił się właściciel Altusa. Obydwie strony nie porozumiały się co do wysokości czynszu w nowej umowie. Właścicielem spółki Izera jest śląski biznesmen Maciej Jaglarz, który kupił Altusa w 2013 roku za 185 mln zł od należącej do Kredyt Banku spółki Reliz, która ogłosiła upadłość. - Zakładamy remont recepcji oraz innych wybranych powierzchni, w tym wszystkich pokoi i Sky Baru na 27. piętrze wieżowca – powiedział serwisowi „Nasze Miasto Katowice” Maciej Jaglarz. Pod nową marką – Altus Prestige – 4-gwiazdkowy hotel rozpocznie się działalność na początku lutego, wówczas zakończą się remonty w części pokoi, w kolejnych nadal będą prowadzone prace, ale niezauważalne dla hotelowych gości. Docelowo w nowym hotelu będzie też 150 pokoi i 300 miejsc. Z kolei Sky Bar, czyli najwyżej położona restauracja w Katowicach, w nowej odsłonie zostanie otwarty na początku marca. Sky Bar przestanie być też restauracją tylko z nazwy, po remoncie będą tu serwowane ciepłe potrawy i właśnie w tym miejscu mają być podawane śniadania dla hotelowych gości. Po remoncie pomieści od 400 do 450 osób. Zgodnie z zapowiedzią właściciel zatrudnił także część pracowników Qubusa. - Przyjęliśmy wszystkich tych, którzy chcieli zostać w hotelu – przyznaje przedsiębiorca. Dyrektorem Altus Prestige został Łukasz Bodnar, ostatnio związany z siecią Focus Hotels.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.