Rośnie warszawski Hotel Hilton

Wpołowie lipca br. zawisła wiecha na budynku powstającego hotelu sieci Hilton w Warszawie. Na 22 kondygnacjach hotelu znajdzie się 313 pokoi i apartamentów biznesowych oraz apartament prezydencki, bary i restauracje hotelowe, sklepy, kasyno. W hotelu będzie również klub fitness oraz spa o łącznej powierzchni 4 tys. mkw., które będą prowadzone przez firmę Holmes Place, międzynarodowego operatora obiektów tego rodzaju. Pięciogwiazdkowy hotel na trudnym rynku warszawskich obiektów luksusowych ma wyróżniać się i zarabiać na siebie rozbudowaną częścią kongresową.

Inwestorzy wybudują salę o powierzchni 1,5 tys. mkw., jedyną – jak zapewnia projektant – tej wielkości salę bez kolumn w Warszawie. Centrum będzie posiadać własne zaplecze z kuchnią, foyer o powierzchni 700 mkw. oraz dwa poziomy Business Centre. Zaoferuje ponadto 13 w pełni wyposażonych sal spotkań. Centrum pozwoli na organizowanie największych międzynarodowych konferencji oraz imprez komercyjnych i promocyjnych – powiedział podczas ubiegłorocznej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod hotel Didier Martin, wiceprezes ds. operacyjnych
w firmie Hilton International.

Autorami projektu są architekci z Biura Projektowego Kazimierski i Ryba. Hotel będzie częścią kompleksu, który na wizualizacji wygląda jak mini-miasteczko składające się z wieżowców. Sklepy, spa, kawiarnie, restauracje i inne części hotelu mają w stosunku do centrum konferencyjnego pełnić funkcje usługowe. Centralną częścią projektu jest niewielki plac „piazza”, który w założeniu ma być ogólnodostępnym miejscem spotkań i sercem kompleksu. Inwestorzy mają nadzieję, że projekt, dzięki swojej skali i przestrzeni publicznej, stworzy centrum dzielnicy lub choćby najbliższej okolicy.

Pieczę nad realizacją projektu sprawuje z ramienia właścicieli firma HGC, finansowanie zapewnia Bank Volksbank–Immoconsult z Wiednia. Generalnym wykonawcą jest Budimex Dromex S.A. Obiektem będzie zarządzać Hilton International. Deweloperami kompleksu są firmy Stooga, Elran Real Estate, Arenson, CE oraz Dirom, działające na rynku nieruchomości w Europie i Ameryce Północnej.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *