W Warszawie powstał Leonardo Royal Hotel

4-gwiazdkowy JM Hotel ze 178 pokojami w Warszawie przy ul. Grzybowskiej został włączony do sieci Leonardo Hotels i działa pod marką Leonardo Royal Hotel. Wkrótce w Polsce pojawić się mają kolejne obiekty tej izraelskiej sieci operującej z Niemiec, która skupia obecnie ponad 120 hoteli. Leonardo Hotels to europejski oddział Grupy Fattal Hotels Group, założonej w Izraelu przez Davida Fattala.

Grupa weszła na europejski rynek w 2006 roku, pozyskując w Norymberdze hotel Leonardo, od którego nazwę wzięła potem cała sieć. Obecnie działa w 12 krajach. Najwięcej obiektów posiada w Niemczech (blisko 50) i w Izraelu (ponad 30). Działająca w kategorii obiektów 3-4-gwiazdkowych sieć obejmuje cztery marki: Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels oraz stworzoną dla nowej generacji gości NYX Hotels. – Warszawa stanowi ważną lokalizację na mapie Europy Wschodniej, zarówno jako ośrodek handlowy, jak i miejsce atrakcyjne pod względem kultury. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w wyniku długotrwałych negocjacji z zarządem JM Hotels oraz prezesem zarządu Jerzym Mendelką, udało nam się pozyskać ten obiekt pod wynajem. Dzięki temu Warszawa została włączona do naszej oferty, a nasi goście będą mogli cieszyć się pobytem w kolejnej atrakcyjnej lokalizacji – mówi Daniel Roger, dyrektor zarządzający Leonardo Hotels. Hotel zajmuje piętra od 18. do 27. w wieżowcu JM Tower, w którym na dolnych kondygnacjach znajdują się biura. Obiekt oddany do użytku w 2011 roku początkowo w całości miał być przeznaczony na biura, potem w górnej części planowano uruchomić hotel sieciowy, następnie apartamenty, aż w końcu w 2013 roku skategoryzowana została na 4-gwiazdkowy hotel działający niezależnie jako JM Hotel Warsaw Center. Inwestycja została zrealizowana przez firmę JM Invest Jerzego Mendelki, działającego w branży nieruchomości, i finansowana była wyłącznie z własnych środków pochodzących z wynajmu biur i sprzedaży mieszkań w sąsiednich budynkach należących do JM Invest. Po wejściu pod markę Leonardo Royal dotychczasowy JM Hotel zostanie zmodernizowany zgodnie z wymogami Leonardo Royal Standard. – Warszawa to idealna lokalizacja dla pierwszego obiektu Leonardo Hotels w Polsce. Jest to duży sukces dla wszystkich zainteresowanych stron, który dowodzi, że warszawski rynek hotelowy wciąż charakteryzuje się wysokim popytem – mówi Norbert Moraczewski, dyrektor krajowy na Polskę firmy Grundconsult Projektmanagement, która była doradcą Leonardo Hotels w transakcji wynajmu warszawskiego obiektu

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *