Powstanie Holiday Inn Express przy lotnisku w Rzeszowie. I w Warszawie

Spółka Chopin Airport Development podpisała z zarządem Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka umowę dzierżawy gruntu, na którym zostanie wybudowany ponad 100-pokojowy Holiday Inn Express. Jego otwarcie planowane jest w pierwszej połowie 2019 r. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kolejny Holiday Inn Express powstać ma w Warszawie na Mokotowie.


Rzeszów-Jasionka jest ósmym lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. W ub.r. skorzystało z niego ponad 660 tys. osób. W jego sąsiedztwie znajduje się centrum wystawienniczo-kongresowe G2A Arena. – Do postawienia hotelu w tym miejscu przekonał nas potencjał rozwoju rzeszowskiego lotniska, znajdującej się w jego pobliżu strefy ekonomicznej oraz nowo powstałego centrum kongresowego – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. – Holiday Inn Express najnowszej, czwartej generacji jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG w odpowiedzi na potrzeby ludzi wychowanych już w świecie nowych technologii, którzy oczekują od hoteli dostępności do wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych oraz wspólnych przestrzeni, co ułatwia integrowanie się z innymi gośćmi. To już druga w tym roku umowa na hotel podpisana przez Chopin Airport Development po 120-pokojowym Moxy przy lotnisku Ławica w Poznaniu, którego otwarcie planowane jest w 2019 r. W 2018 r. otwarty ma zostać 100-pokojowy Moxy przy lotnisku Katowice- -Pyrzowice. Kończy się też budowa 5-gwiazdkowego hotelu Renaissance na Okęciu z 225 pokojami. W portfolio ChAD są już cztery działające hotele: Courtyard by Marriott w Warszawie, Hamptony by Hilton w Warszawie i Gdańsku oraz Best Western w Juracie, łącznie z ponad 500 pokojami. – Podpisana umowa to efekt wielu miesięcy pracy, której celem był wybór najlepszego partnera w realizacji strategicznego projektu, jakim jest budowa hotelu przylotniskowego. Oprócz warunków finansowych oferty, podstawowe znaczenie miała wiarygodność spółki Chopin Airport Development, a także jej duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji we współpracy z globalnymi sieciami hotelowymi – podkreśla Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Wkrótce powstanie ostateczny projekt hotelu, a budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku. – Zakładamy, że około 40 proc. gości będą stanowić pasażerowie portu lotniczego, a pozostałych przyciągną m.in. wydarzenia organizowane przez centrum wystawienniczo- kongresowe. Kolejny istotny segment gości to przedstawiciele firm rozwijających się wokół lotniska, w tym w pobliskiej strefie ekonomicznej – mówi Adam Pilczuk, dyrektor ds. strategii i rozwoju ChAD. Będzie drugi hotel pod marką Holiday Inn Express w Polsce po otwartym w 2012 r. Holiday Inn Express Aiport w Warszawie w Poleczki Business Park. Jak wynika z informacji „Hotelarza”, kolejny powstać ma na Mokotowie, zaoferuje 167 pokoi, otwarcie planowane jest pod koniec 2019 r., a jego inwestorem jest notowana na giełdzie NewConnect spółka 5th Avenue Holding. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *