Focus hotels otworzy 3-gwiazdkowy obiekt w Poznaniu

Sieć Focus Hotels podpisała umowę na otwarcie w II kwartale 2018 r. hotelu w Poznaniu. 94-pokojowy obiekt położony przy ul. Serafitek powstanie w standardzie trzech gwiazdek. Inwestorem jest firma Goldfinch 4 z Tarnowa Podgórnego. W Poznaniu powstaje już sześć nowych hoteli, a na dwa kolejne wydano warunki zabudowy

Hotel Focus powstanie obok Parku Kurpińskiego i kompleksu biurowego Roch Office Park, który należy do właścicieli Goldfinch 4. W budynku, który osiągnął już stan surowy otwarty, początkowo planowany był akademik, ale inwestor ostatecznie zdecydował się przeznaczyć go na cele hotelowe. W hotelu znajdą się restauracja, bar, zaplecze konferencyjne, sauna, siłownia i parking podziemny. Sieć Focus Hotels podpisała z Goldfinch 4 umowę dzierżawy na 10 lat i szacuje, że czynsz w tym okresie wyniesie ok. 13,5 mln zł netto (ok. 1,2 tys. zł od pokoju miesięcznie). – Podpisanie tej umowy to kolejny sukces na obranej ścieżce rozwoju Focus Hotels. Cieszymy się, że zyskaliśmy zaufanie nowego inwestora, który docenił stosowany przez nas model biznesowy – mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels.

W Poznaniu jeszcze w tym roku uruchomione mają być hotele Park Inn by Radisson i działający w grupie Dobry Hotel – Altus, w przyszłym roku Hampton by Hilton i Focus, powstaje też Canopy by Hilton w byłej synagodze oraz Moxy na lotnisku Ławica. Łącznie z Focusem zaoferują one ok. 710 nowych pokoi. W kwietniu wydano też decyzje o warunkach zabudowy dla dwóch kolejnych projektów hotelowych: przy ul. Podgórze 6/7 firmie CDF Architekci oraz przy al. Marcinkowskiego 25 firmie Brovarus Woźniak, która prowadzi już na Starym Rynku niewielki hotel Brovaria z popularną restauracją warzącą własne piwo.

Dla Focusa to już druga umowa na hotel podpisana w tym roku. W kwietniu zawarto umowę dzierżawy z firmą Woronicza Prestige FM na otwarcie w Warszawie 4-gwiazdkowego hotelu Focus Premium z 238 pokojami w 2020 r. Pod koniec marca pod marką Focus Premium zaczął działać 75-pokojowy hotel Pod Orłem w Bydgoszczy, który w ub.r. kupiony został przez właściciela sieci – Grupę Kapitałową Immobile. W połowie tego roku otwarty ma być w Sopocie 70-pokojowy hotel w Sopocie, a w przyszłym 75-pokojowy Focus Premium w Lublinie. W 2019 r. planowane jest otwarcie 120-pokojowego hotelu w Bydgoszczy. Obecnie w sieci Focus działa osiem hoteli z blisko 730 pokojami, a powstaje pięć kolejnych z ok. 500 pokojami


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *