Konferencja ekologiczna w Olandii

Ekologiczna konferencja „Zazieleniamy Polskę” w zabytkowym zespole dworsko- parkowym Olandia w wielkopolskim Prusimiu jest przykładem hotelowych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu

Olandię otaczają liczne tereny chronione, takie jak Puszcza Notecka, Sierakowski Park Krajobrazowy, Pojezierze Sierakowsko- -Międzychodzkie czy liczne obszary Natura 2000. Otoczenie zobowiązuje właścicieli obiektu do troski o środowisko naturalne tego unikatowego obszaru, ponieważ jest on jednym z najważniejszych atutów tego miejsca. Z tego powodu ekologia odgrywa tutaj ogromną rolę. W zeszłym roku stworzono inicjatywę EkOlandia. To projekt, który obejmuje działania wpływające na redukcję negatywnego wpływu działalności kompleksu hotelowego na środowisko poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii. W obiekcie zainstalowano m.in. panele fotowoltaiczne, turbinki wiatrowe, kotły na biomasę czy perlatory w kranach. Ważnym elementem projektu jest stacja ładowania samochodów hybrydowych i elektrycznych zasilana energią słoneczną. Realizując projekt EkOlandia, Olandia zyskała duże doświadczenie i wiedzę, którymi właściciele chcieli podzielić się z osobami, które na co dzień mogłyby wcielić rozwiązania z zakresu OZE i ekologii w życie swoje, swojego miasta czy swojej firmy.

Dlatego 27-28 kwietnia zorganizowano konferencję „Zazieleniamy Polskę”. W wydarzeniu wzięli udział przede wszystkim przedstawiciele samorządów – wójtowie czy burmistrzowie oraz właściciele i pracownicy firm, reprezentujący różnorodne branże, w tym także turystyczną. Podczas konferencji dyskutowano o możliwościach wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Istotnym tematem były również możliwości finansowania inwestycji OZE, a także szanse i zagrożenia wynikające z zastosowania omawianych rozwiązań. – Trzeba mówić o odnawialnych źródłach energii, poznawać je i wykorzystywać. To one są przyszłością. Bardzo cieszymy się z wysokiej frekwencji na konferencji. Świadczy ona o rosnącej w nas świadomości – mówi prezes Olandii Olaf Makiewicz, który wraz z rodziną zainicjował w Olandii utworzenie lokalnego centrum ekologii i zdrowego stylu życia, co jest jednocześnie częścią strategii rozwoju firmy. Prezydent Miasta Poznania objął wydarzenie patronatem honorowym.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *