Żerań – centrum targowe z Marsa. I ibis Styles?

Firma GlobalExpo rozpoczęła na terenie dawnej Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie budowę wielofunkcyjnego kompleksu o powierzchni użytkowej 60 tys. m kw. Jego operatorem będzie firma Centrum Targowo-Kongresowe (d. MT Polska), która przeniesie tu swoje imprezy z hali przy ul. Marsa. Z informacji „Hotelarza” wynika, że powstanie tu też 160-pokojowy ibis Styles. Otwarcie całości planowane jest na 2018 r.Część targowo-konferencyjna ma liczyć 20 tys. m kw. Na parterze znajdzie się część wystawiennicza o pow. 13 tys. m kw., a na piętrze zaplanowana została przestrzeń konferencyjno-kongresowa na 4 tys. m kw. Ok. 27 tys. m kw. inwestycji zajmie całoroczna stała część wystawiennicza z ofertą budowlano-dekoracyjną, gdzie swoje showroomy będą mieć firmy związane z branżą wykończenia i wyposażenia wnętrz.

W kompleksie znajdą się też powierzchnie biurowe, 1,4 tys. miejsc parkingowych oraz hotel ze 160 pokojami działający pod międzynarodową marką. Z informacji „Hotelarza” wynika, że najbardziej zaawansowane są negocjacje z Orbisem dotyczące marki ibis Styles. Kompleks został zaprojektowany przez firmę Tremend z zachowaniem charakteru hal magazynowych zbudowanych w latach 70. XX w. Koncepcja architektoniczna zakłada pozostawienie elementów związanych z funkcjonalnością dawnej hali, np. suwnicy, trakcji kolejowej prowadzącej bezpośrednio do obiektu czy czterotonowej windy towarowej.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Fundamental Group. – Chcemy stworzyć na mapie stolicy unikatowe miejsce, łączące nietypową, postindustrialną architekturę i wyjątkowe cechy funkcjonalne – mówi Radosław Tracz, prezes GlobalExpo. – Zamierzamy zachować wiele elementów dawnej hali FSO, a jednocześnie zwiększyć niektóre parametry budynku. Chcemy przy tym zastosować nowatorskie rozwiązania, które sprawią, że nasze centrum będzie postrzegane jako nowoczesne zarówno przez najemców i odwiedzających klientów, jak i przejeżdżających warszawiaków. Do części targowej pozyskaliśmy już uznanego partnera o ugruntowanym doświadczeniu w branży, ponadto naszym niepodważalnym atutem jest lokalizacja obiektu przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym.

Nowy obiekt zlokalizowany jest na 10,5-ha działce przy skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i obwodnicy Warszawy – Trasy Toruńskiej z mostem Grota-Roweckiego, przez który codziennie przejeżdża ponad 180 tys. pojazdów. Inwestycja w centrum targowo-konferencyjne to pierwszy projekt rewitalizacyjny części pofabrycznych terenów FSO na Żeraniu, które łącznie obejmują 110 ha. Jeszcze do 2011 r. produkowane były tu samochody Aveo Chevrolet. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *