Frank Reul zostaje dyrektorem ds. rozwoju Orbisu, Małgorzata Morek odchodzi

Frank Reul został powołany na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za rozwój w Grupie Orbis. Będzie on kierował działaniami rozwojowymi Grupy Orbis w modelu „asset-light” (umowy franczyzy i zarządzania) w Europie Wschodniej. Z Orbisem żegna się natomiast Małgorzata Morek, która po 20 latach postanowiła kontynuować karierę poza tą firmą.


Frank Reul, który będzie podlegał bezpośrednio zarządowi, od 2014 roku osiągał wyjątkowo dobre wyniki jako regionalny dyrektor Grupy Orbis w Rumunii, Bułgarii i Macedonii, gdzie nadzorował też działania i projekty rozwojowe, w tym także na Bałkanach i w Chorwacji.

-Europa Wschodnia to duży rynek charakteryzujący się wysokimi wzrostami PKB w Europie, który generuje silny, wciąż rosnący popyt na usługi hotelowe w segmentach biznesowym i turystycznym. Z drugiej strony dostrzegamy wyraźnie, że deweloperzy
i fundusze inwestycyjne, które w przeszłości nie angażowały się w przedsięwzięcia związane z branżą hotelarską, doceniają obecnie rosnącą rentowność tego sektora w całym regionie Europy Wschodniej. Chcemy przyspieszyć nasz rozwój zgodnie z modelem „asset-light” i jeszcze bardziej zwiększyć obecność marek AccorHotels w regionie i na nowych wschodzących rynkach, takich jak Serbia, Chorwacja, Rumunia, Słowenia czy Bułgaria. W związku z tym reorganizujemy nasz zespół ds. rozwoju w regionie, abyśmy mogli w pełni osiągnąć nasze cele – wyjaśnia Gilles Clavie, prezes Zarządu Orbisu.

Nabywanie nieruchomości pod inwestycje własne w Grupie Orbis oraz rozwój istniejącej bazy własnych hoteli Grupy pozostaje w gestii zespołu ds. zarządzania aktywami kierowanego przez Dominika Sołtysika – członka Zarządu Orbis SA, w ścisłej współpracy z zespołem Franka Reula.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca 20 000 pokoi w 117 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *