Hochtief dokończy poznańską Andersię

18-kondygnacyjny budynek Andersia Tower w Poznaniu zostanie dokończony przez firmę budowlaną Hochtief. Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę naziemnej części kompleksu. Procedura przetargowa była bardzo złożona i czasochłonna ze względu na wielkość obiektu i jego wielofunkcyjność: 18 pięter z podziałem na dwa niezależne systemy dla części hotelowej i biurowej – wyjaśnia Adam Trybusz, dyrektor zarządzający Von der Heyden Group w Polsce.

Andersia Tower powstaje przy placu Andersa w Poznaniu, obok Poznań Financial Center. Niższe kondygnacje przeznaczone zostały na wysokiej klasy czterogwiazdkowy hotel (ze 172 pokojami, sklepami, restauracjami, centrum konferencyjnym i salą bankietowo-balową na tysiąc osób). Operatorem hotelu będzie IBB Polska. Budynek ma być gotowy na wiosnę 2007 r. Koszt inwestycji szacowany jest na około 53 mln euro. Kontrakt z Hochtiefem opiewa na 31 mln euro.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *