Sala konferencyjna i hotel AGH

Władze Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie planują budowę sali konferencyjnej na 1000 osób wraz z 10-kondygnacyjnym hotelem (343 pokoi). Obiekty mają powstać przy ulicy Czarnowiejskiej w Krakowie, na terenie należącym do AGH. Rozmawiamy z jednym z niemieckich inwestorów, który gotów jest wybudować salę konferencyjną wraz z hotelem oraz pokryć koszty inwestycji – w zamian użytkowałby hotel przez ustalony czas – poinformował Henryk Zioło, dyrektor administracyjny AGH. Pertraktujemy na razie, jak długi byłby to okres – inwestor musi przecież odzyskać poniesione nakłady. Później obiekt przeszedłby w użytkowanie AGH – wyjaśnił.
Koncepcję architektoniczną obiektów opracowało biuro projektowe Atelier Loegler. Projektowi tak wysokiego budynku sprzeciwia się jednak Rada Dzielnicy V miasta. Wysokość hotelu powinna być dopasowana do okolicznych kamienic, które są dużo niższe – przekonuje Paweł Klimowicz, przewodniczący Rady Dzielnicy V.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *