Hotel w Tałtach

W pobliżu Mikołajek, nad jeziorem Tałtowisko, powstanie komfortowy czterogwiazdkowy
kompleks hotelowo--konferencyjny. Inwestorem jest Europejski Fundusz Hipoteczny (EFH) zajmujący się finansowaniem i leasingiem nieruchomości

Inwestycja pochłonie 120 mln zł, czyli około 30 mln euro.
W jednej czwartej (7,5 mln euro) zostanie sfinansowana kapitałem własnym firmy. Reszta będzie pochodzić z kredytu bankowego lub obligacji. Jeżeli nie znajdziemy odpowiedniego wsparcia finansowego, wyemitujemy obligacje hipoteczne, w czym mamy bogate doświadczenie – mówi Mirosław Wierzbowski, prezes EFH.

Do realizacji hotelu powołano spółkę celową Mazury Non Stop z kapitałem 4 mln euro. Mniejszościowym udziałowcem jest spółka Warmus Marketing Poland, operator dwóch podobnych obiektów hotelowo-konferencyjnych. Od niedawna stronę finansową projektu obsługuje agencja Colliers International. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowało biuro Tebodin&Sap Projekt Architects. Hotel, który wybudowany zostanie na planie litery H, będzie miał cztery kondygnacje. Do dyspozycji gości zostaną oddane 232 pokoje, w tym 25 apartamentów o zróżnicowanym wystroju i wielkości. Największy apartament, prezydencki, będzie liczył 170 mkw., najmniejszy z pokoi będzie miał 38 mkw.! – podkreśla Mirosław Wierzbowski. Na terenie hotelu znajdą się trzy baseny (w tym jeden dla dzieci), a także sześć saun, łaźnia turecka, klub fitness, sala gimnastyczna, dwa korty do squasha, kręgielnia i sala bilardowa. Na zewnątrz usytuowane zostaną m.in. korty tenisowe i minigolf.

EFH także w Giżycku
Kolejnym projektem EFH będzie hotel
w Giżycku. Skala tej inwestycji jest
jednak dużo mniejsza. W centrum
miasta powstanie obiekt liczący 40 pokoi
i 92 mieszkania. Ich właściciele w sezonie
będą mogli wynajmować je turystom.

Kompleks będzie miał też dwie przystanie jachtowe z pełnym zapleczem usługowym, a także lądowisko dla helikopterów. Całość uzupełni część gastronomiczna: dwie restauracje, cztery bary, winiarnia i sala bankietowa. Kompleks nad jeziorem Tałtowisko będzie przede wszystkim nastawiony na obsługę szkoleń. Znajdą się w nim 23 sale o łącznej powierzchni 2,2 tys. mkw. Chcemy, by odbywały się tu szkolenia dla kadry menedżerskiej, ale także dla kadry medycznej
– wyjaśnia Wierzbowski. W centrum będzie działać tzw. klinika jednego dnia, zarządzana przez doktora Wojciecha Pawłowskiego, założyciela przychodni Lux Med. Będzie tu można przeprowadzać pokazowe operacje wykonywane metodą bezinwazyjną (laparoskopia). Będzie to pierwszy taki obiekt w kraju.

Inwestorzy poszukiwani!
Obecnie EFH szuka potencjalnych inwestorów. Zainte-
resowanie jest duże. Rozmawiamy z kilkoma kandydatami. Szukamy podmiotów skłonnych wnieść udział kapitałowy
w kwocie do 16 mln zł – mówi prezes EFH. Równolegle EFH rozpisał przetarg na wykonanie inwestycji, który ma zostać rozstrzygnięty do września br. Początek przedsięwzięcia planowany jest na trzeci kwartał br. Wstępny rozruch hotelu przewidziano na maj 2007 r.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *