Nowy dzierżawca hotelu Ossa

Rada wierzycieli hotelu Ossa zdecydowała o rozwiązaniu umowy z jego dotychczasowym dzierżawcą, kierowaną przez Małgorzatę Chechlińską spółką Centrum Kongresowe Ossa. Nowym dzierżawcą jest firma Horest.

Umowa dzierżawy została zawarta na czas jednego roku od stycznia. Choć kwota wywoławcza miesięcznego czynszu dzierżawnego oszacowana przez syndyka wynosiła 240 tys. zł brutto, to – jak mówi Tomasz Górski, zarządzający firmą doradztwa hotelowego Horest – nowy czynsz jest kilkakrotnie wyższy niż wywoławczy. Jak ujawniła wcześniej „Rzeczpospolita", na koniec 2016 r. przychód dzierżawcy hotelu, spółki Centrum Kongresowe Ossa, wyniósł ponad 36,3 mln zł, a zysk przed opodatkowaniem 7,7 mln zł. Ossa Congress & Spa Hotel k. Rawy Mazowieckiej znajduje się w upadłości likwidacyjnej od czerwca 2016 r. na wniosek PKO BP. Kompleks był już dwukrotnie wystawiany na sprzedaż za 147 mln zł, ale nie było chętnych. Ossa to jeden z największych hoteli w Polsce. Dysponuje 523 pokojami, centrum kongresowym z największą salą na 1,6 tys. osób oraz 35 mniejszymi, częścią wystawienniczą o powierzchni 3,5 tys. m kw., pięcioma restauracjami, strefą SPA & wellness z basenem, parkingiem na 800 aut i dwoma lądowiskami dla helikopterów. Budowa kosztowała 260 mln zł.

Tomasz Górski zarządzający firmą Horest jest doradcą hotelarskim, który wcześniej zajmował się doradztwem inwestycyjnym, architektonicznym i organizacyjnym, m.in. przy uruchomieniu hoteli Arłamów i Zamek Ryn. Nieoficjalnie mówi się, że w branży hotelarskiej reprezentuje on obecnie interesy rodziny Solorzów (która jest w sporze prawnym z Małgorzatą Chechlińską dotyczącym hotelu Litwor w Zakopanem). Jednak zapytany o to przez „Hotelarza” nie udzielił odpowiedzi. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *