Orbis kupił działkę w Krakowie: 1 m kw. za blisko 17 tys. zł

Orbis kupił działkę pod hotel ekonomiczny w Krakowie przy ul. Worcella na tyłach Mercure Stare Miasto. Za 771 m kw. zapłacił 13 mln zł, czyli ok. 16,9 tys. zł za m kw. Cztery lata temu sąsiednią działkę, na której działa teraz Mercure Stare Miasto, Orbis kupił po 10 tys. zł za metr.

Jak poinformował zarząd Orbisu, „nieruchomość została nabyta w celu zrealizowania własnej inwestycji (budowy hotelu)”, a obecnie „prowadzi analizę szczegółów technicznych i operacyjnych inwestycji, która będzie determinowała wybór optymalnej marki segmentu ekonomicznego, pod jaką będzie prowadzony hotel”. Transakcja jest zgodna ze strategią Orbisu, zakładającą koncentrację własnych inwestycji na najważniejszych rynkach miejskich, oferujących długoterminowy wzrost wartości i atrakcyjny zwrot z inwestycji. W 2014 r. Orbis za pobliską działkę o pow. 1,9 tys. m kw. zapłacił blisko 19 mln zł i w ciągu 1,5 roku zbudował na niej kosztem ok. 85 mln zł flagowy hotel marki Mercure z 200 pokojami. W pobliżu przy ul. Pawiej działa też dwumarkowy kompleks ibis – ibis Budget, a w całym Krakowie pod markami AccorHotels funkcjonuje obecnie siedem hoteli

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *