Grupa Arche rozpoczyna inwestycję w hotel Klasztor we Wrocławiu

Grupa Arche wystąpiła o pozwolenie na przebudowę byłego szpitala dziecięcego we Wrocławiu, w którym mieścił się wcześniej klasztor sióstr urszulanek, na hotel z 83-pokojami, aparthotelem i basenem. Wejdzie on w skład Kolekcji Arche, grupującej hotele historyczne. Jej elementem będzie też otwierany w kwietniu hotel Koszary w Górze Kalwarii.Grupa Arche kupiła zabytkowy kompleks szpitalny na Karłowicach wraz z 4-hektarową działką dwa lata temu za 13 mln zł. W jego skład wchodzą dwa budynki o powierzchni 4 tys. i 2 tys. m kw. W pierwszym znajdą się hotel, restauracja i trzy sale konferencyjne. Drugi budynek pomyślano jako aparthotel. Na parterze zostanie zlokalizowana kawiarnia, pierwsze piętro zajmą: basen, SPA z jacuzzi i sauną, gabinety masażu i rehabilitacji. W piwnicy znajdą się sale fitness oraz wielofunkcyjna sala dla dzieci. W głębi parku, w miejscu wcześniejszych zabudowań gospodarczych, przewidziano kameralne budynki mieszkalne z podziemnymi parkingami. Przebudowa potrwać ma około trzech lat. A jeszcze wiosną deweloper planuje uruchomić 3-gwiazdkowy hotel Koszary Góra Kalwaria z 82 pokojami.

Będzie on zrewitalizowany w loftowym stylu. Hotel powstaje na miejscu dawnej siedziby wojskowego garnizonu, wcześniej zajmowanego przez ojców bernardynów. Znajdą się w nim m.in. sala konferencyjna z możliwością podziału na trzy mniejsze sale oraz restauracja i bar. Obiekty te tworzą zabytkową Kolekcję Arche, do której obecnie należą już: hotel Tobaco w Łodzi w dawnej Fabryce Tytoniu i Papierosów, Pałac Sieniawa k. Rzeszowa, Zamek Janów Podlaski oraz Pałac i Folwark Łochów. W przygotowaniu są kolejne inwestycje zaliczające się do Kolekcji Arche: Cukrownia Żnin i Dwór Uphagena w Gdańsku. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *