Powstanie kolejny hotel przy Długim Targu

Agencja Rozwoju Pomorza sprzedała 10 kamienic przy Długim Targu w Gdańsku. Powstać ma w nich sieciowy hotel. Kamienice za blisko 49 mln zł kupiła spółka Hotelsberg należąca do pomorskiej grupy Landsberg, specjalizującej się w produkcji wyrobów stalowych.

ARP próbowała sprzedać kamienice o łącznej powierzchni 3,3 tys. m kw. zlokalizowane naprzeciwko fontanny Neptuna i Dworu Artusa przez kilkanaście lat. W 2013 r. nawet podpisała umowę z niemiecką firmą Tricity Dantiscum Hotel Investment Holding, która miała zapłacić 54 mln zł, ale ostatecznie wycofała się z umowy, tracąc wpłacone 5,4 mln zł wadium. Obecna transakcja jest już ostateczna. Obecnie kamienice wynajmowane są głównie na biura. Założeniem ARP było znalezienie takiego projektu inwestycyjnego, który zmieni wykorzystanie nieruchomości na funkcję hotelową. Nowy inwestor deklaruje współpracę w zakresie przygotowania planu operacyjnego i przyszłego zarządzania hotelem „z najlepszymi profesjonalistami w branży”. Projekt nowego hotelu przygotować ma trójmiejskie biuro architektoniczne KD Kozikowski. Nie jest jeszcze określona liczba pokoi (prawdopodobnie ok. 70). We wnętrzach hotelu powstać mają też m.in. galerie sztuki i bursztynu. Na parterze i w piwnicy znajdą się restauracje, kawiarnie, puby i winiarnie. Hotelsberg chce uruchomić inwestycję do 2021 r. Jeszcze w tym roku w sąsiedztwie otwarty ma być hotel IBB Długi Targ z 90 pokojami.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *