PKP, PHN, Xcity Investment i Chopin Airport Development nawiązują współpracę

PKP, Polski Holding Nieruchomości, Xcity Investment i Chopin Airport Development rozpoczęły współpracę w komercyjnym zagospodarowaniu nieruchomości będących w zasobach PKP. Przedstawiciele czterech podmiotów podpisali list intencyjny w tej sprawie. Grunty pod inwestycje wytypuje zespół roboczy. Jego zadaniem będzie m.in. określenie optymalnych ram prawnych i biznesowych danej inwestycji. Zespół odpowie także za opracowanie treści szczegółowych porozumień, określających zasady i warunki współpracy w zagospodarowaniu poszczególnych nieruchomości.Na należących do PKP działkach mogą powstawać m.in. hotele czy budynki biurowe. – List intencyjny to kolejny dowód na to, że polskie przedsiębiorstwa mają wiedzę i doświadczenie potrzebne do tego, by realizować wielkie projekty inwestycyjne w obszarze nieruchomości i w ten sposób przyczyniać się do rozwoju miast i regionów. A co najważniejsze, dają przykład sprawnej kooperacji i nowatorskiego myślenia. Takie działania doskonale wpisują się w rządową strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju – powiedział Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury. Jak przyznał Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA, należące do PKP nieruchomości mają ogromny potencjał. – Na części z nich chcemy rozwijać działalność logistyczną, część wskazaliśmy jako rekomendowane pod zabudowę mieszkaniową w rządowym programie Mieszkanie Plus.

Ale mamy także grunty, na których chcemy realizować projekty komercyjne, na przykład budując hotele czy biurowce. Bardzo cieszy mnie fakt, że znaleźliśmy do tego typu przedsięwzięć partnerów, jakimi są jedne z czołowych polskich firm, z dużym doświadczeniem na rynku nieruchomości. – To bardzo ważny moment dla rynku nieruchomości w Polsce. Podpisanie porozumienia dotyczącego zagospodarowania nieruchomości będących w zasobach PKP pokazuje dużą synergię spółek Skarbu Państwa. W tej współpracy spółka Chopin Airport Development dostrzega nowe możliwości inwestowania i szansę na rozwój segmentu hotelarskiego – stwierdził Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. Grunty pod realizację przyszłych projektów zapewni PKP SA. Polski Holding Nieruchomości zapewni środki finansowe na ten cel i, tak jak Chopin Airport Development, wniesie swoje know-how w zakresie komercyjnego zagospodarowania nieruchomości

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *