Na Okęciu wystartował pierwszy w Polsce hotel Renaissance

Pod koniec kwietnia otwarty został hotel Renaissance przy Lotnisku Chopina w Warszawie. To pierwszy hotel tej, należącej do sieci Marriott International, marki w Polsce i pierwszy duży hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie otwarty od 11 lat. Oferuje 225 pokoi, 850 m kw. powierzchni konferencyjnej, 450-metrową salę balową, basen i strefę SPA. Jego operatorem jest Chopin Airport Development.

Historia powstania tego hotelu sięga 2008 r., kiedy ogłoszono konkurs na jego projekt, wygrany rok później przez pracownię JEMS Architekci. Planowano, że pierwszych gości przyjmie na Euro 2012. Ostatecznie budowa zaczęła się dopiero w 2011 r. i została przerwana po dwóch latach na etapie stanu surowego zamkniętego z powodu bankructwa generalnego wykonawcy Alpine Bau. Wznowiono ją w 2015 r. po podpisaniu kontraktu z konsorcjum budowlanym PORR. – Cieszymy się, ze po ponad ośmiu latach od rozpoczęcia prac projektowych udało nam się dokończyć dzieło i oddać do użytku luksusowy hotel marki Renaissance – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. – Ostatnie dwa lata, od kiedy pełnię funkcję prezesa, to czas bardzo intensywnej pracy całego zarządu oraz wszystkich pracowników. W tym czasie nadrobiliśmy to, czego nie udało się dokonać w ciągu ostatnich ośmiu lat. Nam udało się przełamać tę niemoc i doprowadzić do otwarcia hotelu.

Wystrój wnętrz odwołuje się do polskiego modernizmu z lat 50. i 60. oraz architektury dawnego Międzynarodowego Dworca Lotniczego. Inspiracje czerpano z dorobku polskiego wzornictwa, sztuki i grafiki, a tematy Polskiej Szkoły Plakatu były dla architektów bazą do stworzenia klimatu wnętrz. Wystrój pokoi to połączenie betonu, miękkich tekstur tkanin i oryginalnych prac polskich artystów.

Projekt lobby i restauracji przygotowała pracownia JEMS, a pokoi, sal konferencyjnych i SPA – Towarzystwo Projektowe. – Dbałość o detale na każdym poziomie, wystrój wnętrz, a także smaki i zapachy, które zapewnią gościom niezapomniane przeżycia i autentyczne doświadczenia, inspirowane lokalnym charakterem miejsca to filozofia marki Renaissance – mówi Dariusz Oleksiak, dyrektor generalny Renaissance Warsaw Airport Hotel. – Poprzez otwarcie hotelu Renaissance dołączyliśmy do najlepszych hoteli pięciogwiazdkowych na rynku warszawskim i na mapie Europy. Otwieramy hotel, który jest wyjątkiem w skali obiektów pięciogwiazdkowych, to raczej obiekt lifestyle'owy aniżeli luksusowy w dotychczasowym rozumieniu.

Renaissance to pierwszy duży, ponad 100-pokojowy hotel 5-gwiazdkowy otwarty w Warszawie od czasu uruchomienia w 2007 r. Hiltona. W maju ruszyć ma też luksusowy Raffles Europejski ze 106 pokojami


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *