EkoJanosik dla Arłamowa

Krajowa Rada Ekologiczna przyznała Hotelowi Arłamów tytuł „Eko Janosika 2018” w kategorii Przedsiębiorstwo za działania na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego.

- Jesteśmy dumni, że nasz hotel i jego proekologiczne działania zostały docenione i zauważone przez niezależnych ekspertów i autorytety ochrony środowiska. Od początku mamy poczucie  współodpowiedzialności za środowisko naturalne, dlatego zdecydowanie stawiamy na rozwiązania, które mają na celu jego ochronę – mówi Michał Kozak, wiceprezes i dyrektor generalny Hotelu Arłamów.

Hotel Arłamów jest w trakcie wdrażania pełnego Programu Eko Arłamów obejmującego zmiany we wszystkich departamentach. Hotel położony w sercu gór musi integrować się z otoczeniem i zapewniać gościom poczucie bliskości natury, dlatego proekologiczne pierwiastki widać już w wielu aspektach funkcjonowania obiektu. Największym i najbardziej znamiennym tego przykładem jest własna elektrociepłownia, która pracuje w układzie trójgeneracji i  wykorzystuje jako opał biomasę z drewna. Instalacja  produkuje energię elektryczną, ciepło, oraz wodę lodową do systemów klimatyzacji, emitując jedynie parę wodną i dwutlenek węgla. Jest to najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt  w Polsce i jeden z niewielu w Europie. Moc produkowanej energii elektrycznej to 1,2 MW, ciepła 5,6 MW, a chłodu 2,7 MW. Elektrociepłownia hotelu Arłamów znalazła się wśród laureatów konkursu na „Budowę roku w energetyce”.

Celem nagrody EkoJanosik jest wyróżnienie przez Krajową Radę Ekologiczną samorządów terytorialnych, podmiotów gospodarczych, placówek oświatowych oraz osób fizycznych za zrealizowanie działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu oraz świadomości ekologicznej Polaków. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach (Samorząd i Przedsiębiorstwo) składających się dodatkowo z kilku podkategorii.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *