Condo w Warszawie. Ruszyły trzy aparthotele z 650 pokojami

W Warszawie otwarte zostały dwa 3-gwiazdkowe hotele w standardzie aparthotelowym. Polnord wybudował w Miasteczku Wilanów 165-pokojowy Platinum Hotel & Residence, a Grupa Arche na Ursynowie koło centrum biurowego Poleczki Park 150-pokojowy Arche Hotel Poloneza. Obydwa obiekty sprzedawane były w systemie condo.



Platinum Hotel & Residence Wilanów to siostrzany obiekt Platinum Residence Centrum przy ul. Grzybowskiej, który otwarty został w 2010 r. z 219 apartamentami pod wynajem krótko- i długoterminowy obok hotelu Hilton. Obiekt w Wilanowie składa się z dwóch budynków i dysponuje 71 pokojami hotelowymi oraz 94 apartamentami z aneksami kuchennymi, a także całodobową recepcja, restauracją, siłownią wyposażoną w sprzęt firmy Matrix i przestrzenią konferencyjną o powierzchni blisko 130 m kw. Hotel sprzedawany był w systemie condo z gwarancją 8 proc. zwrotu rocznie przez 10 lat i opcją przedłużenia umowy na kolejne 10 lat.

Podmiotem odpowiedzialnym za sprzedaż pokoi jest Platinum Towers Management, która jest także większościowym udziałowcem spółki V-Hotels, zarządzającej obiektem. Spółka zarządza też kilkoma innymi obiektami w Warszawie pod marką Platinum Residence sprzedawanymi w systemie condo. Z kolei Grupa Arche otworzyła w Warszawie Arche Hotel Poloneza przy ul. Poloneza ze 150 pokojami (z aneksami kuchennymi) o powierzchni od 16 do 35 m kw. Hotel jest elementem osiedla mieszkaniowego budowanego tam przez Arche. Oferta najmu długoterminowego skierowana jest do firm i instytucji poszukujących stałego miejsca pobytu dla swoich rezydentów, pracowników, managerów i specjalistów przebywających czasowo w stolicy, czemu sprzyjać ma sąsiedztwo Poleczki Park z sześcioma budynkami biurowymi z 83 tys. m kw., a także bliskość lotniska.

Na parterze znajduje się restauracja z kuchnią polską oraz powierzchnie usługowo-handlowe. Dla gości dostępny jest dwupoziomowy garaż podziemny. Arche posiada w sąsiedztwie inny 3-gwiazdkowy aparthotel Puławska Residence ze 199 pokojami, a jeszcze w tym roku planuje otworzyć 350-pokojowy Arche Krakowska na granicy Ochoty i Włoch, również sprzedawany w systemie condo. •

W sierpniu otwarty został na Woli obiekt hotelowy Varsovia Apartamenty Kasprzaka z 311 jednostkami sprzedawanymi w systemie condo. To drugi aparthotel sieci Varsovia Apartamenty, stworzonej przez J.W.Construction (jej dyrektorem generalnym jest były reprezentacyjny bramkarz Radosław Majdan). Pierwszy otwarto w połowie ub. r. we Włochach, a kolejny ruszyć na przy ul. Pileckiego. Wszystkie sprzedawane są w systemie condo z gwarancją 5 proc. zwrotu rocznie przez pięć lat.




Aparthotel powstał w obrębie flagowego osiedla mieszkaniowego J.W.Construction – Bliska Wola, docelowo z 5 tys. mieszkań. Jednostki mieszkalne w Varsovia Apartamenty Kasprzaka mają od 21 do 65 m kw., każda posiada salon i aneks kuchenny z mikrofalówką i zmywarką, a te o większych metrażach – dodatkową sypialnię i toaletę. Niektóre apartamenty dysponują ponadto jadalnią i/lub balkonem. W obiekcie znajdują się m.in. całodobowa recepcja, restauracja serwująca codzienne śniadania dla gości, samoobsługowa pralnia i parking w garażu podziemnym. Jak twierdzi J.W. Construction: „Wysoki standard wykończenia obiektu i apartamentów to jeden z atutów nowo powstałego obiektu, który już dzisiaj stanowi o nowej jakości na hotelarskiej mapie Warszawy”.

W sierpniu noclegi kosztowały od 160 zł. Pokoje sprzedawane są w systemie condo od 9,9 tys. do 12 tys. zł za m kw. z gwarancją 5-proc. zwrotu rocznie przez pięć lat i z podziałem zysku przewyższającego gwarantowaną stopę zwrotu w stosunku 50/50 oraz możliwością przedłużania umowy na kolejne pięć lat. Varsovia Apartamenty Kasprzaka to drugi aparthotel J.W. Construction po Varsovia Apartamenty Jerozolimskie ze 114 pokojami otwartych w połowie ub.r. Kolejnym obiektem tej sieci mają być Varsovia Apartamenty Pileckiego na Ursynowie z 240 pokojami. Firma planuje też budowę aparthotelu w Gdyni przy ul. Spokojnej. Do warszawskiego dewelopera należą hotele Czarny Potok w Krynicy- -Zdroju, Dana w Szczecinie i trzy Hotele 500 – w Zegrzu, Strykowie i Tarnowie Podgórnym.

W Warszawie od połowy ub.r otwarto cztery aparthotele (w tym City Comfort przy ul. Wolskiej z 326 mikroapartamentami) z blisko tysiącem pokoi. W tym czasie ruszyło też sześć hoteli z ponad 900 pokojami. A jeszcze do końca roku na rynek wejść ma kolejnych 700 pokoi, m.in. w Arche Hotelu Krakowska (również sprzedawanym w systemie condo) i ibisie Styles Centrum.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *