Rok 2017 w hotelach według GUS: 1,3 mln więcej gości, obłożenie 51,9 proc.

Z polskich hoteli w 2017 r. skorzystało 20,9 mln gości – o 1,3 mln więcej niż w 2016. Z tego 5,5 mln stanowili obcokrajowcy, których było więcej o blisko 300 tys. Hotele udzieliły 39,5 mln noclegów, ponad 2,2 mln więcej niż rok wcześniej. Obłożenie wzrosło o 1,1 p.p. do 51,9 proc., a największe było w hotelach 5-gwiazdkowych – średnio 67,3 proc. Główny Urząd Statystyczny ogłosił w sierpniu raport „Turystyka 2017” z danymi dotyczącymi ubiegłego roku.Celem corocznych publikacji jest zaprezentowanie podstawowych danych o infrastrukturze turystycznej i jej wykorzystaniu. Informacje dotyczące hoteli pochodzą z formularzy KT-1, które teoretycznie powinny być obowiązkowo wypełniane przez hotele, ale w praktyce jest to dobrowolne. W związku z tym np. dane dotyczące liczby hoteli podawane przez GUS i te podawane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na podstawie informacji z urzędów marszałkowskich, które zajmują się kategoryzacją, są rozbieżne. Według danych GUS, na 31 lipca 2017 r. w Polsce działało 2540 hoteli, o 77 więcej niż rok wcześniej.

Według bazy ministerstwa – było ich ok. 2,6 tys. Dane GUS nieco zaniżają tę liczbę, gdyż nie wszystkie hotele wypełniają ankiety, dane min [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *