Satoria Group otworzy Hilton Garden Inn w Toruniu

W  Starym Browarze w Toruniu otwarty zostanie hotel Hilton Garden Inn ze 120 pokojami. W ub.r. Stary Browar kupiła spółka Polskie Projekty Inwestycyjne należąca do Satoria Group. Hotelem zarządzać będzie inna spółka Satorii – VHM Hotel Management. Otwarcie planowane jest w pierwszej połowie 2021 r.

Fot. Torun.pl

Stary Browar wcześniej należał do spółki Polskie Pierze i Puch toruńskiego biznesmena Krzysztofa Mielewczyka, który kupił go w 2006 r. od miasta za 3 mln zł i już wówczas zapowiadał uruchomienie tam hotelu Hilton Garden Inn wraz z minibrowarem. Szacował, że inwestycja ta wraz z koniecznością dokupienia sąsiedniej kamienicy kosztowała będzie ok. 40 mln zł. Jednak prace modernizacyjne obiektu nie ruszyły, a w 2013 r. biznesmen zginął w wypadku swojego helikoptera. Właścicielem spółki została jego żona, obecna posłanka PiS Dorota Arciszewska. W ub.r. Stary Browar odkupiła od niej krakowska spółka Satorii – Polskie Projekty Inwestycyjne, a potem dokupiła od miasta za 2 mln przyległą kamienicę. Uzyskano już decyzje o warunkach zabudowy,  obecnie spółka stara się o pozwolenie na budowę. Będzie to kolejny hotel zarządzany przez VHM po uruchomionym w tym roku Hamptonie by Hilton Old Town w Gdańsku, będących w przygotowaniu Hamptonach w Łodzi i Olsztynie oraz Holiday Inn w Warszawie. Obecnie w Polsce działają trzy hotele pod marką Hilton Garden Inn (dwa w Krakowie i jeden w Rzeszowie), a w przygotowaniu są dwa kolejne: w Kołobrzegu i Radomiu.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *