Finał X edycji konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie 2017/2018

POD PATRONATEM HOTELARZA

Już po raz 10 odbyła się finałowa Gala Hotel Przyjazny Rodzinie. Tym samym - zakończyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja kampanii HPR. Finał kampanii odbył się 6 października w hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów. W tym miejscu odbyła się pierwsza Gala HPR.  Podczas uroczystej gali wręczono prestiżowe wyróżnienia 51 obiektom noclegowym, które spełniły kryteria edycji, przeszły pomyślnie audyty i mogą posługiwać się certyfikatami z datą ważności do 31.08.2019.

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania, której celem jest promowanie hoteli przyjaznych rodzinie. Jej założycielką jest Violetta Hamerska, a w skład kapituły wchodzą osobistości ze świata kultury i mediów, m.in. Beata Tadla, Czesław Mozil, Aneta Todorczuk-Perchuć, Joanna Kryńska czy Marta Kuligowska. Wizytują oni wybrane hotele i sprawdzają, czy są one przyjazne rodzinom. Wśród szczegółowych kryteriów oceny znajdują się wyposażenie pokoju pod kątem pobytu rodzinnego, dostępność w recepcji kontaktów do lekarzy, przystosowanie restauracji do potrzeb dzieci czy stworzenie kącików zabaw (a raczej sal do zabaw) specjalnie dla najmłodszych na terenie hotelu. Wszystkie kryteria są dostępne na stronie www.rodzinawhotelu.pl.

 

Hotele są oceniane w kilku kategoriach:

  • najlepszy hotel na wypoczynek dla rodziny
  • najlepszy hotel miejski dla rodziny
  • najlepszy pensjonat dla rodziny
  • najlepszy ośrodek wypoczynkowy dla rodziny
  • najlepszy obiekt na wypoczynek i wakacje dla rodziny
  • najlepszy hotel sieciowy miejski dla rodziny
  • najlepszy hotel sieciowy na wypoczynek dla rodziny

 

Dodatkowo w trakcie trwania konkursu odbywa się głosowanie internautów i gości hotelowych, którzy przyznają statuetkę ulubionemu hotelowi.

 

– Kampania działa już nieprzerwanie od 10 lat. Jestem niezwykle dumna z tego, że każdego roku hotele same sobie podnoszą poprzeczkę i oferują coraz więcej nowych udogodnień dla rodzin. Cieszę się, że przez te wszystkie lata wyznaczyliśmy jako HPR pewien standard obsługi tego segmentu gości w hotelach – mówi Violetta Hamerska.

 

Corocznie na gali najlepsze hotele otrzymują certyfikaty potwierdzające, że są obiektami przyjaznymi rodzinie. Certyfikaty są ważne przez rok, a kapituła stale monitoruje to, czy usługi są w tym okresie świadczone na wysokim poziomie. Po roku każdy obiekt musi ponownie przystąpić do konkursu i jest znów szczegółowo oceniany.

 

Co na to same hotele?

– Hotel Lidia bierze udział w akcji Hotel Przyjazny Rodzinie od drugiej edycji. Wspaniały pomysł i realizacja, a co najważniejsze – marka sama w sobie. Przez te kilka lat wytyczne akcji pomogły nam zbudować na pewno jeden z najbardziej rodzinnych hoteli nad Bałtykiem, co w wielu opiniach potwierdzają nasi goście, którzy już wiedzą, że jeśli hotel jest polecany przez HPR, to można się tam udać, w zasadzie nie pytając o szczegóły dotyczące pobytu z dziećmi – mówi Sabina Mętrak-Lis, dyrektor hotelu Lidia w Darłowie.

 

Także członkowie kapituły cieszą się, że już od 10 lat pomagają hotelarzom podnosić standardy w obiektach:
– HPR to znakomita inicjatywa, która bez wątpienia istotnie wpłynęła i zapewne dalej będzie wpływać na branżę turystyczną. Wpływa na to, jakie usługi świadczą hotele i pensjonaty w Polsce. HPR po prostu buduje markę Polski. Udział w Kapitule HPR to zaszczyt i jednocześnie wyzwania. To fascynujące móc zmieniać choć trochę naszą wspólną rzeczywistość i współtworzyć standardy usług hotelowych – mówi Elwira Gross-Gołacka, członkini kapituły HPR wyłaniającej najlepsze hotele.

 

W programie tegorocznej gali jest, oprócz tradycyjnej loterii wizytówkowej odbyła się loteria dobroczynna, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie dla osób starszych objętych opieką fundacji Prometeusz dla seniorów. Uczestnicy Gali byli niezwykle hojni – zebrano bardzo dużą kwotę 8127 zł. Sama obserwuję, jak bardzo trudno żyje się dziś w stolicy osobom starszym. To jest niewiarygodne, w jakich warunkach muszą żyć. Dlatego gdy członkinie kapituły HPR Montserrat Gras i Malwina Słoka działające aktywnie w fundacji poprosiły mnie, abyśmy jako kampania wsparli tę ideę, nie wahałam się ani chwili. Warto zauważyć, że fundator Albert Światopełk - Czetwertyński pokrywa wszelkie koszty działalności fundacji, dlatego absolutnie każda złotówka trafi do potrzebujących – przyznaje Violetta Hamerska.

 

Na gali oprócz certyfikatów i statuetek dla hoteli rozdano pamiątkowe medale dla kapituły HPR jako podziękowanie za trud wkładany każdego roku w wizytowanie i ocenianie obiektów oraz imienne statuetki dla hotelarzy, którzy wspierali i rozwijali projekt HPR.

 

Hotele, które spełniły 100% kryteriów:

 

1. Bacówka Radawa & Spa w Radawie
2. Bartan*** w Gdańsku
3. Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Świeradowie Zdroju
4. Czarny Kamień Resort & Spa w Szklarskiej Porębie
5. Golden Tulip Międzyzdroje Residence w Międzyzdrojach
6. Górski Raj*** w Porębie Wielkiej
7. Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka w Ustce
8. Holiday Inn Warszawa Józefów ****
9. Kompleks Wypoczynkowy Arena Słońca w Łebie
10. Kompleks Wypoczynkowy Osada Śnieżka w Łomnicy
11. Krynica Conference & SPA w Krynicy-Zdroju
12. Lidia**** w Darłowie
13. Medi & SPA Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju
14. Ośrodek Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim
15. Ośrodek Wypoczynkowo-szkoleniowy Zalesie Mazury Active Spa w Barczewie
16. Pałac Tłokinia w Tłokini
17. Pensjonat Burkaty w Białce Tatrzańskiej
18. St Bruno**** w Giżycku
19. Vienna House Andel’s Łódź

 

Głosowanie internautów i gości hotelowych: Medical Spa Unitral w Mielnie

 

Statuetki dla najlepszych obiektów HPR 2018

 

Hotele
1. Hotelu Bacówka Radawa & SPA w Radawie w kategorii najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
2. Hotelu Medi & SPA Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju w kategorii najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
3. Hotelu Bartan*** w Gdańsku w kategorii najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
4. Hotelu Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Świeradowie Zdroju w kategorii najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
5. Hotelu Górski Raj*** w Porębie Wielkiej w kategorii najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
6. Hotelu Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka w Ustce w kategorii najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
7. Hotelu Lidia**** w Darłowie w kategorii najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
8. Hotelu St Bruno**** w Giżycku w kategorii najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
9. Pałacu Tłokinia w Tłokini w kategorii najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi

Ośrodki wypoczynkowe
10. Kompleksu Wypoczynkowego Arena Słońca w Łebie w kategorii  najlepszy ośrodek na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
11. Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego Zalesie Mazury Active Spa w Barczewie w kategorii  najlepszy ośrodek na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
12. Czarny Kamień Resort & Spa w Szklarskiej Porębie w kategorii  najlepszy ośrodek na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
13. Kompleksu Wypoczynkowego Osada Śnieżka w Łomnicy w kategorii  najlepszy ośrodek na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
14. Ośrodka Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim w kategorii  najlepszy ośrodek na wypoczynek dla rodzin z dziećmi

Hotele sieciowe
15. Hotelu Golden Tulip Międzyzdroje Residence w Międzyzdrojach w kategorii najlepszy hotel sieciowy na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
16. Hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów ****  w kategorii najlepszy hotel sieciowy na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
17. Hotelu Krynica Conference & SPA w Krynicy-Zdroju w kategorii najlepszy hotel sieciowy na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
18. Vienna House Andel’s Łódź w kategorii najlepszy miejski hotel sieciowy na wypoczynek dla rodzin z dziećmi


Pensjonaty
19. Pensjonatu Burkaty w Białce Tatrzańskiej w kategorii najlepszy pensjonat na wypoczynek dla rodzin z dziećmi

Głosowanie internautów i gości hotelowych
20. Hotelu Medical Spa Unitral w Mielnie w kategorii głosowanie internautów i gości hotelowychStatuetki imienne dla hotelarzy trafiły do: Łukasza de Lubicz Szeliskiego, Tomasza Korczaka, Sabiny Lis, Anety Bigdy, Jolanty Kromki-Zagórskiej, Witolda Matwijów, Mariusza Czeszejko-Sochackiego, Wojciecha Piotrowskiego, Marty Fiedorowicz i Rafała Kuczyńskiego.

 

Dyplomy mistrza marketingu otrzymały: sieć Vienna House za niezwykle spójną i wyjątkową komunikację marketingową dla rodzin z dziećmi, Hotel Galaxy w Krakowie za rodziną mapę „Uśmiechnij się i baw!” oraz Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Świeradowie-Zdroju za wyjątkowe menu zabiegowe Baby Eco Spa.

 

Na dyplomy uznania zasłużyli: Zalesie Mazury Active Spa w Barczewie za domową atmosferę, Hotel Lidia w Darłowie za fantastyczną i urozmaiconą kuchnię, Kompleks Wypoczynkowy Arena Słońca w Łebie za to, że jest przygotowane i stworzone dla rodzin, Golden Tulip w Międzyzdrojach za doskonałe wyposażenie i przyjazny personel, Pensjonat Burkaty za niezwykłą gościnność i zaangażowanie pracowników oraz właścicieli, a także Ośrodek Zawiaty w Zawiatach za ogromną liczbę różnorodnych atrakcji dla gości.

 

W ciągu 10 lat kampanii przyznano 685 certyfikatów, a Kapituła łącznie przejechała 512.488 km po całej Polsce. Obecnie w Kapitule są 52 osoby.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Finał X edycji konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie 2017/2018

  1. Byliśmy z żoną i z córką w hotelu unitral w Mielnie i potwierdzamy – miejsce jest stworzone dla rodzin z dziećmi. Nasza Zosia świetnie czuła się w sali zabaw z panią Aliną i dziećmi, czasem nawet trudno było ją namówić wyjście na plażę 😉 Polecamy każdemu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *