ChAD operatorem Mox y i Residence Inn w Warszawie

Chopin Airport Development będzie operatorem kompleksu hotelowego, składającego się z Moxy i Residence Inn, realizowanego przez Grupę Kapitałową PHN przy al. Wilanowskiej w Warszawie obok Galerii Mokotów. Wartość inwestycji w budowę kompleksu szacowana jest na ok. 110 mln złNowy obiekt pod markami sieci Marriott International będzie dysponował 312 pokojami, z czego 198 znajdzie w Moxy, a 114 w aparthotelowym Residence Inn. Powierzchnia hotelu wyniesie ok. 15,5 tys. m kw. – Bardzo się cieszymy, że udział w konkursie na operatora zarządzającego combo hotelem Moxy & Residence Inn zakończył się dla nas sukcesem i podpisaniem umowy na zarządzenie. Obecnie w Warszawie posiadamy trzy hotele: 5-gwiazdkowy Renaissance, 4-gwiazdkowy Courtyard by Marriott i 3-gwiazdkowy Hampton by Hilton.

Projekt hotelowy naszego partnera PHN zwiększy nasze możliwości operatorskie na lokalnym rynku i przyczyni się do uzyskania pożądanych stóp zwrotu z inwestycji – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. ChAD posiada osiem hoteli, w tym otwarty we wrześniu Moxy przy lotnisku Katowice-Pyrzowice i przejęte od Qualia Development dwa Golden Tulipy w Gdańsku i Międzyzdrojach. Grupa Kapitałowa PHN prowadzi obecnie postępowanie mające wyłonić generalnego wykonawcę. Oddanie hotelu do użytku planowane jest na przełomie lat 2020/2021. – Naszymi hotelami zarządzać będą eksperci, którzy dzięki znajomości branży hotelowej i doświadczeniu zapewnią najwyższy poziom świadczonych usług.

Jesteśmy przekonani, że współpraca z Chopin Airport Development pozwoli na efektywne zarządzanie kompleksem hotelowym i przyczyni się do sukcesu tego projektu – powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości. Grupa PHN jest czołowym inwestorem i podmiotem zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów. Firma powstała w 2011 r. w wyniku konsolidacji spółek należących do Skarbu Państwa, prowadzących działalność w sektorze nieruchomości. Należą do niej m.in. dwa obiekty sieci DeSilva w Warszawie: Apartamenty Zgoda by DeSilva i hotel Wilanów by DeSilva. Od 2013 r. spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *