Blisko 500-pokojowy Crystal Mountain w Wiśle – więcej szczegółów

Lekka, nowoczesna bryła o strukturze kryształu i klarownym układzie funkcjonalnym – tak wygląda koncepcja 5-gwiazdkowego obiektu Crystal Mountain Resort, zaprojektowanego na zboczu Bukowej Góry w Wiśle. Hotel z 491 pokojami otwarty ma być pod koniec 2020 r. Pokoje sprzedawane są w systemie condo z gwarancją 8 proc. zwrotu rocznie przez 10 lat.O planach jego otwarcia pisaliśmy w sierpniowym „Hotelarzu”. Teraz więcej szczegółów dotyczących architektury tego hotelu wielkości Gołębiewskiego. Grupa Górskie Resorty, która prowadzi już Osadę Śnieżka w Łomnicy k. Karpacza i Blue Mountain w Szklarskiej Porębie oraz przygotowuje kolejne inwestycje w Karpaczu i Szklarskiej Porębie, zleciła wrocławskiej pracowni Q2Studio stworzenie hotelu, który zapewni gościom nieustanny kontakt z otaczającym krajobrazem gór przy zachowaniu nowoczesnego charakteru i przemyślanego układu funkcjonalnego. Crystal Mountain będzie zlokalizowany na wysokości 560 m n.p.m. z widokiem na otaczający krajobraz, rzekę Wisłę i miasto Wisłę. Bryła budynku została podzielona na trzy rozwidlające się sekcje mieszkalne, które połączono wspólnym zapleczem funkcjonalnym. To rozwiązanie pozwoliło zlokalizować części mieszkalne w orientacji wschodnio-zachodniej, zapewniając ich maksymalne doświetlenie. Ponadto apartamenty zostały obrócone pod kątem 45 stopni, by zapewnić atrakcyjny widok na góry. Bryle i elewacji nadano charakterystyczny, kryształowy wygląd, nawiązujący do nazwy obiektu.

Dzięki zastosowaniu wysokiej bezsłupowej fasady szklanej wewnętrzna i zewnętrzna część budynku ulegną połączeniu, tworząc wspólną strefę hotelowego lobby. W skład kompleksu wejdą m.in. gabinety kosmetyczne pod marką Dr Irena Eris, aquapark z czterema basenami, w tym zewnętrznym basenem infinity (bez krawędzi), centrum konferencyjne o powierzchni 900 m kw., sale kinowe, dwie restauracje i pub z browarem. Pokoje sprzedawane są w systemie condo z gwarancją 8 proc. zwrotu rocznie przez 10 lat bez pobytu właścicielskiego lub 7 proc. z dwutygodniowym pobytem. Cena za 1 m kw. pokoju wynosi ok. 12,5 tys. zł netto. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *