Inwestycje w krakowskich Novotelach

Wraz z rozwojem krakowskiego rynku turystycznego hotele Novotel Centrum i City West stawiają na renowacje i innowacyjne rozwiązania, aby przekroczyć 85 proc. całorocznego obłożenia. Początek kolejnej fazy remontów rozpoczyna się w listopadzie, a zakończenie przewidziane jest na marzec.Podczas modernizacji hotelu Novotel Kraków Centrum wyremontowanych zostanie 60 pokoi w standardzie nowej generacji N’Room. We wszystkich drzwiach zamki wymienione zostaną na zbliżeniowe, które zastosowane będą także w SPA, salach konferencyjnych i wejściu do obiektu. Efektem przeprowadzonych dotychczas prac renowacyjnych w hotelu jest m.in. stworzenie apartamentu Dyrektorskiego z tarasem o powierzchni 200 m kw., wychodzącym na Wawel. Apartament można wynająć na cele mieszkalne, ale także jako salę konferencyjną lub urządzić w nim bankiet na 200 osób. Kolejnym nowym miejscem jest dawne Biuro Dyrektora – inspirowane najnowszym londyńskim Novotelem Canary Wharf i stworzone przez jego architekta. Przerobione na salę konferencyjną biuro nawiązuje do centrum biznesowego Londynu z jego innowacyjnym designem.

W ostatnim czasie odnowione zostało także centrum fitness oraz SPA. Zmieniona została kolorystyka, oświetlenie, a także elementy relaksacyjne, takie jak muzyka. W całym hotelu będzie można natknąć się na jego motyw przewodni – piłkę tenisową. Znajdzie się ona w różnorodnych konfiguracjach nie tylko na fototapetach w pokojach, ale także w różnych miejscach hotelu. Inspiracją do tego akcentu stała się oryginalna rakieta tenisowa Jerzego Janowicza wisząca w lobby, a także identyfikacja marki ze sportem. Działania renowacyjne prowadzi także Novotel Kraków City West.

Rozpoczyna się drugi etap modernizacji fasady, odnawianych jest 68 pokoi w standardzie N’Room. Ich motywem przewodnim są elementy inspirowane różnymi dyscyplinami sportu. Pokoje Novotelu City West są jednymi z największych na rynku krakowskim – mają powierzchnię ok. 30 m kw. Wkrótce zakończy się też modernizacja centrum fitness, które swoim wystrojem nawiązuje do natury, wykorzystując w aranżacji wnętrz drewno oraz naturalny mech i kamienie. W ostatnich miesiącach na zewnątrz hotelu powstała siłownia, plac zabaw dla najmłodszych oraz taras, na którym można odpocząć. Ponieważ dużą wagę przykłada się tutaj do zdrowia i aktywności fizycznej, w menu zagościły oferty całodzienne, których kaloryczność można dostosować do swoich treningów i wymagań diety

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *