Hotel Trends 2018 w pigułce

Blisko 500 uczestników wzięło udział w szóstej edycji konferencji Hotel Trends Poland & CEE zorganizowanej przez „Hotelarza”, która odbyła się 26-27 listopada w hotelu Sofitel Warszawa Victoria. To największe wydarzenie hotelarskie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas wieczornej gali ogłoszeni zostali zwycięzcy konkursu na Hotelarzy Roku 2018. A już 30 maja 2019 r. odbędzie się trzecia edycja konferencji HIT – Hotel Investment Trends Poland & CEE w hotelu Renaissance Warszawa, wiosennej emanacji Hotel Trends.Konferencję zainaugurowało wystąpienie gościa specjalnego – Witolda Bańki, ministra sportu i turystyki, oraz prezentacje eksperckie Ireneusza Węgłowskiego, prezesa IGHP i wiceprezesa Orbis, oraz Thomasa Emanuela, dyrektora ds. rozwoju biznesu w STR. W trakcie dwudniowego wydarzenia odbyło się pięć paneli dyskusyjnych – pierwszego dnia oraz trzy równoległe sesje składające się z trzech modułów każda – drugiego dnia. Panele z udziałem czołowych praktyków branży hotelarskiej oraz ekspertów z Polski i zagranicy poświęcone były takim tematom jak: perspektywy i wyzwania branży hotelowej w CEE; dzierżawa – gwarancja sukcesu czy źródło przyszłych problemów; rynek pracownika – jak utrzymać jakość hotelu przy tak trudnym rynku; pokój przyszłości – jak technologia może pomóc hotelarzom zdobyć przewagę nad konkurencją oraz najem krótkoterminowy – jak wpływa na współczesne hotelarstwo.

Trzy sesje drugiego dnia Hotel Trends poświęcone były inwestycjom w hotelarstwie (prowadzone przez ekspertów z Cushman & Wakefield), marketingowi i nowoczesnym technologiom (Profitroom) oraz regulacjom w dziedzinie usług (IGHP). Podczas konferencji, która jest też największą platformą networkingową w polskiej branży hotelarskiej, Orbis uroczyście podpisał dwie umowy o zarządzanie hotelami: Mercure w Katowicach oraz kompleksem Mercure – ibis na warszawskich Bielanach (więcej na str. 10). Z kolei sieć Hilton ogłosiła oficjalnie plany otwarcia Hamptona by Hilton w Swarzędzu (więcej na str. 12). Pierwszego dnia konferencji odbyła się też gala, na której ogłoszono zwycięzców w konkursie Hotelarze Roku 2018. To jedyny w polskiej branży konkurs, w którym nagradzani są konkretni hotelarze stojący za sukcesami swoich obiektów, a nie same hotele.

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach: dyrektora generalnego hotelu sieciowego oraz niezależnego, dyrektora sprzedaży i marketingu, revenue managera, hotelarza do 35. roku życia. Przyznano także tytuł Człowieka Roku Polskiego Hotelarstwa, który otrzymał Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development (więcej o wynikach konkursu na str. 18-19, a fotorelacja z gali na str. 66-67). Sponsorami strategicznymi konferencji były Orbis i Samsung, sponsorami platynowymi Marriott Int. i LG, a partnerem merytorycznym Cushman & Wakefield. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *