Ruszył hotel Metropolo Kraków by Golden Tulip. W stylu chińskiego art deco

W Krakowie otwarty został 220-pokojowy hotel Metropolo by Golden Tulip w budynku kupionym od sieci Gromada. To pierwszy hotel poza Chinami nawiązujący do  marki Metropolo, należącej do sieci Jin Jang. Zarządzany jest przez Louvre Hotels Group.

Hotel zlokalizowany jest przy ul. Orzechowej w Borku Falęckim w pobliżu drogi wyjazdowej na Zakopane. Oferuje m.in. ponad 2 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej z 16 salami, strefę fitness oraz restaurację Yulan z kuchnią chińską i polską. Historia jego budowy zaczęła się 10 lat temu, a inwestorem była wówczas Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada. W 2011 r. budowa osiągnęła stan surowy zamknięty. Wówczas z placu budowy zszedł chiński wykonawca, firma COVEC, z powodu zaległości finansowych Gromady. Spółdzielnia próbowała potem sprzedać budynek wraz z działką za 95 mln zł. W 2016 r. odbyły się dwie licytacje komornicze z ceną wywoławczą 84 i 75 mln zł, ale nie było chętnych. Ostatecznie w 2018 r. nieruchomość kupił Artur Kozieja (według informacji „Hotelarza” za 48 mln zł) i podpisał  z siecią Louvre Hotels Group umowę o zarządzanie. Wnętrza hotelu dostosowane zostały do wymogów marki Metropolo według projektu pracowni Tremend.

Artur Kozieja jest też inwestorem kompleksu Lake Hill Resort & SPA koło Jeleniej Góry, który otwarty ma być w tym roku. Ukończył Akademię Dyplomatyczną w Pekinie, był bankierem inwestycyjnym w Credit Suisse First Boston, Morgan Stanley oraz Barclays Capital, gdzie odpowiadał za działalność tego banku w Europie Środkowej. Był też, jako mniejszościowy udziałowiec, wiceprezesem zarządu ds. strategii rozwoju i akwizycji w grupie LC Corp Leszka Czarneckiego. Jest założycielem firmy Europlan, która od 2004 r. zajmuje się realizacją deweloperskich projektów komercyjnych i mieszkaniowych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *