Suntago Wodny Świat chce się otworzyć w tym roku. Hotel w 2021 roku

Początek prac nad hotelem i osiedlem domków Suntago Village, otwarcie drogi dojazdowej, montaż pierwszych zjeżdżalni i postępy prac budowlanych – tak wyglądał 2018 rok na budowie Park of Poland. W tym roku park wodny Suntago Wodny Świat chce powitać pierwszych gości. W 2021 r. zakończyć ma się budowa 4-gwiazdkowego hotelu, a następnie 5-gwiazdkowego, łącznie z 700 miejscami.

Budowa największego zadaszonego parku wodnego w Europie, który będzie się znajdował we Wręczy pod Mszczonowem, ruszyła w maju 2017 roku. Przez kilkanaście pierwszych miesięcy prace  obejmowały głównie działania pod ziemią. W drugiej połowie 2018 roku efekty budowy stały się jednak bardziej widoczne. Dotychczas zakończyły się prace przy fundamentach, wykopach i nieckach basenowych wewnątrz budynku. Powstał też odwiert termalny o głębokości niemal 2 km, z którego czerpana będzie woda do ogrzewania basenów i budynków.  Trwają prace budowlane w strefie Jamango Wodna Dżungla, gdzie znajdować się będzie większość z 32 zjeżdżalni wodnych. Pierwsze z nich są już wstępnie montowane na zewnątrz budynku. W ubiegłym roku do wielkich szklarni w Rotterdamie trafiły palmy i inne rośliny egzotyczne z Malezji, Florydy i Kostaryki, które będą ozdobą tropikalnego ogrodu w Suntago Wodnym Świecie. W 2018 roku ruszyły prace nad kolejnymi częściami kompleksu Park of Poland. Oprócz parku wodnego Suntago Wodny Świat, powstanie w nim rozbudowana baza noclegowa. Wraz z Suntago Wodnym Światem otwarta zostanie Suntago Village – wioska składająca się z ok. 100 rekreacyjnych modułowych domków wypoczynkowych. W ramach projektu powstanie także centralny budynek z recepcją oraz mini-sklepem, strefa zabaw dla dzieci i strefa przeznaczoną do wspólnego grillowania. Kolejne 100 domków zostanie dodanych w drugiej fazie projektu. Teren budowy obejmie ok. 8,5 ha. Na drugą połowę 2021 roku planowane jest ukończenie budowy pierwszej fazy kompleksu hotelowego składającego się z dwóch niezależnych obiektów połączonych wspólnym atrium. W pierwszej fazie powstanie 4-gwiazdkowy hotel ze strefą konferencyjną liczącą 3,6 m kw. Na parterze znajdować się będzie sala balowa o powierzchni 1150 m kw. z możliwością wprowadzania wielkogabarytowych ekspozycji. Drugi etap to budowa 5-gwiazdkowego hotelu z unikatowym konceptem gastronomicznym na najwyższym piętrze. Hotele łącznie będą oferować ponad 700 miejsc noclegowych dla gości odwiedzających park wodny Suntago Wodny Świat, jak również uczestników konferencji, szkoleń, wystaw artystycznych, targów oraz koncertów.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *