Ruszył hotel Metropolo Kraków by Golden Tulip.W stylu chińskiego art déco

W Krakowie otwarty został 220-pokojowy hotel Metropolo by Golden Tulip w budynku kupionym od sieci Gromada. To pierwszy poza Chinami hotel pod marką Metropolo, należącą do sieci Jin Jang. Zarządza nim Louvre Hotels Group.Hotel zlokalizowany jest przy ul. Orzechowej w Łagiewnikach w pobliżu drogi wyjazdowej na Zakopane. Oferuje 210 pokoi i 10 apartamentów, ok. 2,5 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej z 16 salami i strefę fitness oraz restaurację Yulan z kuchnią chińską i europejską. Pokoje utrzymane są w stonowanych, ciepłych barwach. Wnętrza hotelu dostosowane zostały do wymogów marki Metropolo według projektu pracowni Tremend, której zamierzeniem było połączenie dalekowschodniego wzornictwa z europejską nowoczesnością. Historia budowy hotelu zaczęła się 10 lat temu, a inwestorem była wówczas Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada. W 2011 r. budowa osiągnęła stan surowy zamknięty.Wtedy z placu budowy zszedł chiński wykonawca, firma COVEC, z powodu zaległości finansowych Gromady. Spółdzielnia próbowała potem sprzedać budynek wraz z działką za 95 mln zł. W 2016 r. odbyły się dwie licytacje komornicze z ceną wywoławczą 84 i 75 mln zł, ale nie było chętnych. Ostatecznie w 2018 r. nieruchomość kupił Artur Kozieja (według informacji „Hotelarza” za 48 mln zł) i podpisał z siecią Louvre Hotels Group umowę o zarządzanie. Dyrektorem hotelu został Łukasz Pakuła, ostatnio zarządzający Hamptonem by Hilton Warszawa Mokotów (więcej na str. 18), a szefem kuchni Michał Zgud, wcześniej pełniący tę funkcję w m.in. w krakowskim Vienna House Andel’s. Artur Kozieja jest też inwestorem kompleksu Lake Hill Resort & SPA koło Jeleniej Góry, który otwarty ma być w tym roku.

Ukończył Akademię Dyplomatyczną w Pekinie, był bankierem inwestycyjnym w Credit Suisse First Boston, Morgan Stanley oraz Barclays Capital, gdzie odpowiadał za działalność tego banku w Europie Środkowej. Był też, jako mniejszościowy udziałowiec, wiceprezesem zarządu ds. strategii rozwoju i akwizycji w grupie LC Corp Leszka Czarneckiego. Jest założycielem firmy Europlan, która od 2004 r. zajmuje się realizacją deweloperskich projektów komercyjnych i mieszkaniowych.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *